آنکارا به دنبال تقابل با روسیه نیست

به گزارش وبلاگ داریوش به نقل از الجزیره، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه امروز گفت: عملیات ما در شمال سوریه با موفقیت ادامه خواهد داشت.

آنکارا به دنبال تقابل با روسیه نیست

وی با عقب نشینی از اظهارات تند علیه روسیه به دلیل حمایت از عملیات ضد تروریستی ارتش سوریه در ادلب، گفت: آمریکا به دنبال تقابل با مسکو نیست.

آکار با ادعای از پای درآوردن بیش از دو هزار نیروی ارتش سوریه در این عملیات، تهدید کرد: نیروهای ما بدون تعلل با تمام حملات رژیم سوریه، با خشونت مقابله به مثل می کنند.

وزیر دفاع ترکیه در ادامه ادعاهای خود اضافه کرد: تا به امروز دو فروند جنگنده، 8 فروند بالگرد، دو فروند هواپیمای شناسایی، 135 دستگاه تانک و 5 سامانه پدافند هوایی نابود شده و 2557 نظامی رژیم از پای درآمده اند.

ارتش ترکیه روز گذشته، بعد از افزایش تلفات ماجراجویی نظامی خود در ادلب و بیشتر شدن ابعاد این رسوایی، تجاوز نظامی جدیدی را به خاک سوریه با اسم رمز عملیات سپر بهار برای حمایت از گروه های تروریستی در برابر عملیات ارتش سوریه در ادلب آغاز کرد.

دولتمردان و ارتش سوریه بارها تأکید کرده اند که اجازه نخواهند داد هیچ قسمتی از خاک این کشور در اشغال متجاوزانی مانند آمریکا و ترکیه باقی بماند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آنکارا به دنبال تقابل با روسیه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنکارا به دنبال تقابل با روسیه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید