10 وسیله که برای رفتن به هاگوارتز به آن احتیاج پیدا می کنید

به گزارش وبلاگ داریوش، آیا شما هم منتظرید صبح یک روز، دعوت نامه هاگوارتز به خانه تان فرستاده گردد و جادویی ترین سفر زندگی تان را آغاز کنید؟ شاید شما هم مثل هری پاتر، جادوگر شناخته شده ای هستید و هاگرید خودش شخصا برایتان نامه بیاورد. ما به کوچه دیاگون رفتیم و برخی از وسایلی را که در مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز احتیاج دارید، برای شما آورده ایم؛ اما برای تهیه دیگر وسایل باید خودتان به جادویی ترین کوچه لندن بروید! در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا فهرست وسایل مورد احتیاج در هاگوارتز را به شما معرفی کنیم.

10 وسیله که برای رفتن به هاگوارتز به آن احتیاج پیدا می کنید

1. دعوت نامه و بلیط قطار

برای هر جادوگر جوانی که وارد دنیای جادویی می گردد، دریافت دعوت نامه و بلیط قطار به هاگوارتز تجربه ای فراموش نشدنی است، به خصوص اگر در دنیای ماگل ها زندگی کند و از این مدرسه جادویی باخبر نباشد.

بعد از یازده سالگی، جغدهای هاگوارتز، دعوت نامه، بلیط قطار و وسایل ضروری برای سال اول تحصیل را در پاکتی مهر و بوم شده به دستتان می رسانند. تنها کاری که باید بکنید این است که وسایل لازم را جمع کنید، سر ساعت در ایستگاه قطار باشید و بعد با چرخ دستی با سرعت از دیوار مخصوص رد شوید تا پا به سکوی نه و سه چهارم بگذارید.

2. چوب دستی

چوب دستی شاید یکی از مهم ترین وسایل مورد نیاز در هاگوارتز باشد که بدون وجود آن، حتی نمی توانید ابتدایی ترین وردها را نیز اجرا کنید. با استفاده از چوب دستی، شما می توانید جادوهاو طلسم های مختلف را انجام دهید و تبدیل به یک جادوگر ماهر شوید. هر چوب دستی از مواد مختلفی مانند بند قلب اژدها یا پر ققنوس ساخته شده که هر کدام از آن ها ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارند. چوب دستی ها نسبت به صاحبشان وفادارند و به همین علت اگر به هر علتی چوب جادویی خودتان را از دست دادید، استفاده از چوب دستی دیگران برای همواره، ایده خوبی نیست.

3. حیوان خانگی

همان طور که در نامه سال اول ورودتان به هاگوارتز نوشته شده، شما باید یک حیوان خانگی مانند گربه، جغد، وزغ و… همراه خودتان بیاورید. البته اگر قرار است یک موش را برای هم سفر شدن انتخاب کنید، حتما به سن و سالش دقت کنید تا به سرنوشت رون دچار نشوید!

از آن جایی که ارسال نامه، بخش مهمی از ارتباطات در هاگوارتز است، داشتن یک جغد به شما بسیار یاری می نماید. شما می توانید به راحتی برای دوستان و خانواده تان نامه بفرستید و حتی با فرستادن جغد به گیرنده مناسب، لوازم مورد نیاز خود را سفارش دهید.

4. جارو

آیا شما هم یکی از هواداران پروپاقرص کوییدیچ هستید یا آرزوی بازی کردن در یکی از چهار تیم قدرتمند مدرسه علوم و فنون جادوگری را دارید؟ اگر جوابتان مثبت است، پس شما هم به یک جاروی نو و باکیفیت نیاز دارید. البته اگر در دنیای ماگل ها زندگی نمی کنید، می توانید از جارو برای رفت و آمدتان هم بهره ببرید.

اگر سرعت برایتان مهم است، پیشنهاد می کنیم نگاهی به آخرین مدل های جاروهای سری Nimbus بیندازید. البته این نکته را از قلم نیاندازید که با وجود این که کیفیت جارو گاهی در نتیجه بازی تاثیر می گذارد، اما مهم ترین چیز مهارت و شجاعت شماست.

5. نقشه غارتگر

اگر قرار است از تمام قوانین مدرسه پیروی و تنها به درس های کلاسی تان اکتفا کنید که هیچ، در غیر این صورت، نقشه غارتگر قطعا تبدیل به یکی از وسایل مورد علاقه شما می گردد. این نقشه نه تنها تمام اتاق ها و راه های مخفی را نشان می دهد، که حتی به شما موقعیت مکانی افراد داخل قلعه حتی اگر زیر شنل نامرئی مخفی شده باشند را نیز می گوید.

نقشه غارتگر به وسیله 4 دانش آموز که دو نفر آن ها پدر و پدرخوانده هری پاتر بودند، ساخته شده است و دست به دست بین نسل های مختلف دانش آموزان هاگوارتز چرخیده است. پس اگر قصد شب گردی در راهروها یا کمی شیطنت دارید، نقشه غارتگر را از قلم نیاندازید.

6. کتاب های درسی

یکی از هیجان انگیزترین قسمت های ماجرا این است که باید علوم، اجتماعی، ریاضی و هر درس دیگری که در مدرسه می خواندید را کنار بگذارید و سر کلاس های هیجان انگیز جادوگری بنشینید و یاد بگیرید چطور در مقابل جادوی سیاه از خودتان دفاع کنید، معجون های مختلف بسازید، تغییر شکل دهید، با جاروهایتان پرواز کنید و…. برای این که در امتحانات سمج پیروز شوید، بهتر است به موقع کتاب هایتان را خریداری کنید و آغاز به خواندن کنید.

7. گردنبند زمان برگردان

یادتان هست که هرماینی چطور در کلاس های درسی هم زمان شرکت می کرد؟ یا چطور با هری پیروز به نجات سیریوس بلک شد؟ بله با گردنبند زمان برگردان!

این گردنبند یک وسیله جادویی قدرتمند است که به شما اجازه می دهد که با چرخاندن ساعت شنی، برای مدت کوتاهی به گذشته برگردید. با وجود این که استفاده از این وسیله به شدت به وسیله وزارت سحر و جادو کنترل می گردد، اما اگر می خواهید در کلاس های مختلف شرکت کنید و دانش جادوگری خودتان را بالاتر ببرید، یکی از وسایل مورد نیاز در هاگوارتز، گردنبند زمان برگردان است.

8. فرم مدرسه

لباس فرم مدرسه از مهم ترین وسایل مورد نیاز در هاگوارتز است. تمام دانش آموزان ملزم به پوشیدن لباس فرم معین، متشکل از ردا، ژاکت، کراوات و پیراهن یا بلوز هستند. با وجود یکسان بودن شکل ظاهری لباس ها، اما رنگ لباس هر گروه فرق دارد. اگر هنوز کلاه گروه بندی، گروه شما را معین نکرده است، می توانید در آزمون زیر شرکت کنید:

اگر در گروه گریفیندور افتادید، می توانید همین الان شال گردن مخصوص گروهتان را، برای روزهای سرد و زمستانی مدرسه خریداری کنید.

9. شنل نامرئی

قصه یادگاران مرگ را که شنیده اید؟ همان سه وسیله جادویی که صاحبشان را ارباب مرگ می نماید. شنل نامرئی نیز یکی از آن سه وسیله است. اگر بتوانید این شنل را پیدا کنید، با یاری آن می توانید هر جایی که می خواهید بروید و در مواقع ضروری از دید دیگران پنهان شوید. اگر روزی شما صاحب این شنل شدید، یادتان نرود که حتما نقشه غارتگر را نیز پیدا کنید تا دیگر شب ها با خیال راحت در هاگوارتز دست به ماجراجویی بزنید.

10. شجاعت و شهامت

ولدمورت دیگر نیست و این را مدیون کوشش همه دانش آموزان شجاعی هستیم که تا سال 1998 با او جنگیدند، اما خطر هنوز هم در دنیای جادوگران وجود دارد. دانش آموزان هاگوارتز باید شجاع باشند و شهامت دفاع از خود و دوستانشان را داشته باشند. گاهی ممکن است غولی از دخمه ها بیرون بیاید و چوب دستی و شجاعتتان تنها ابزار شما برای دفاع باشند. بنابراین در کنار تهیه وسایل مورد نیاز در هاگوارتز، شجاعت را نیز تمرین کنید، زیرا در مدرسه علوم و فنون جادوگری و بعدها به عنوان یک جادوگر بزرگسال، قطعا به آن ها نیاز پیدا می کنید.

منبع: دیجیکالا مگ

به "10 وسیله که برای رفتن به هاگوارتز به آن احتیاج پیدا می کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 وسیله که برای رفتن به هاگوارتز به آن احتیاج پیدا می کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید