10 واحد فرآوری مواد معدنی در آذربایجان غربی احداث می گردد

به گزارش وبلاگ داریوش، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از ایجاد 10 واحد فرآوری در استان با هدف جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی اطلاع داد.

10 واحد فرآوری مواد معدنی در آذربایجان غربی احداث می گردد

به گزارش وبلاگ داریوش به نقل از ایرنا، پریسا عابدپور گفت: خام فروشی مواد معدنی در استان آذربایجان غربی یکی از چالش های پیش روی معادن استان است، در راستای برطرف این مشکل سه واحد فرآوری مواد معدنی از محل فعال سازی معادن کوچک مقایس و هفت واحد فرآوری با سرمایه گذاری بخش خصوصی و معدنکاران استان احداث خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین برای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی در حوزه سنگ بری 39 واحد با اشتغال 519 نفر و ظرفیت فراوری بیش از 827 هزار تن انواع سنگ تزئینی فرآوری شده، در حوزه شن و ماسه 78 واحد با ظرفیت فراوری بیش از هشت میلیون و 323 هزار تن انواع شن و ماسه و با اشتغال آفرینی برای 847 نفر به صورت مستقیم در استان فعال است.

عابدپور افزود: آذربایجان غربی با وجود 5 واحد فراوریی سیمان با ظرفیت فراوری سالانه بیش از پنج میلیون و 66 هزار تن انواع سیمان و با اشتغالزایی برای یک هزار و 614 نفر یکی از قطب های فراوری سیمان در کشور است، در این راستا علاوه بر برطرف احتیاج بازارهای داخلی به بازارهای خارج از کشور نیز صادر می گردد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: هم اکنون در استان 183 محدوده اکتشافی دارای پروانه اکتشافی معتبر وجود دارد، همچنین 33 معدن دارای گواهی کشف و 470 معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با اشتغالزایی برای پنج هزار و 79 نفر فعال است.

وی از اهدای کمک های بخش معدن استان به کادر درمانی استان بعد از شیوع کرونا اطلاع داد و افزود: معدنکاران شهرستان مهاباد در راستای حمایت از حوزه سلامت و رفاه حال مردم این شهرستان برای تجهیز بیمارستان 72 تخته مهاباد یک میلیارد و 230 میلیون ریال کمک نقدی اهدا کردند تا در کمک رساند به مبتلایان شهرستان سهمی داشته باشند.

عابدپور افزود: معدنکاران دیگر شهرستان های استان نیز با توزیع بسته های مواد غذایی برای افراد احتیاجمند، توزیع بسته های ضد عفونی کننده در سطح شهرستان ها، توزیع ماسک و دستکش در بین مردم به صورت خودجوش و جهادی همانند هشت سال دفاع مقدس و بحران های گذشته در کنار مردم بار دیگر روحیه همدلی و جهادگری را معنی کردند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی بیان کرد: به طور کل معدنکاران استان علاوه بر بسته ها ضدعفونی کننده، غذایی، ماسک و دستکش بیش از 6 میلیارد ریال برای کمک به حوزه سلامت شهرستان های خود به صورت نقدی کمک کردند.

منبع: همشهری آنلاین

به "10 واحد فرآوری مواد معدنی در آذربایجان غربی احداث می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 واحد فرآوری مواد معدنی در آذربایجان غربی احداث می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید