چگونه مانند حرفه ای ها چمدان ببندید!

به گزارش وبلاگ داریوش، تدارک تماشا برای یک سفر خوب و خاطره انگیز و یا حتی سفرهای کاری بی دغدغه و راحت، تنها به رزرو هتل و درنظر گرفتن محل اقامت، تهیه بلیت، پیش بینی محل صرف غذا و تصمیم گیری درباره وسیله نقلیه محدود نمی گردد. تهیه وسایل سفر و به همراه بردن لوازم ضروری نیز یکی از موارد مهمی است که برای داشتن آسایش در سفر، باید به آن توجه کرد. در این مقاله، ما شما را هدایت می کنیم تا حرفه ای چمدان ببندید و وسایلی را به شما یاد آوری می کنیم که شاید در نگاه اول ساده به نظر برسند، اما به همراه نداشتن هر کدام از آنها ممکن است در طول سفر شما را به دردسر اندازد و دقیق با راه های بستن چمدان آشنا شوید.

چگونه مانند حرفه ای ها چمدان ببندید!

لوازم یاری های اولیه و دارو را همان اول کار بردارید

اولین نکته مهم در طول سفر، سلامتی شماست. برای لذت بردن از سفر و یا انجام درست و دقیق کارهای خود، باید بدنی سالم داشته باشید و یا برای کنترل آسیب های جسمی احتمالی، آماده باشید. اگر باید از داروی به خصوصی به طور مرتب بهره ببرید، به همراه بردن آن را نباید فراموش کنید. در عین حال، چند قرص سردرد، ضد تهوع و سرماخوردگی را نیز در چمدان خود بگذارید که از مهم ترین نکات و راه های بستن چمدان است. لوازم یاری های اولیه سبک و ساده مانند چسب زخم، نوار پانسمان، داروی ضد عفونت و ... را نیز، به خصوص اگر با ماشین به طبیعت گردی می روید و قصد چادر زدن دارید، در گوشه ای از چمدانتان جای دهید.

مدارک و پول تان را در جای معین و مطمئن قرار دهید

بلیت، پاسپورت، گواهینامه، کارت شناسایی و هر گونه مدارکی که ممکن است در طول سفر به آن احتیاج پیدا کنید را در جای معین و مطمئنی قرار دهید. جای مدارک و پول شما، در عین حال که باید امن و مطمئن باشد و از خطر مفقود و یا دزدیده شدن در امان باشد، باید به نحوی باشد که در مواقع احتیاج، سریعا به آن دسترسی پیدا کنید و جای ن را بدانید. در غیر این صورت برای پیدا کردن آنها از میان دیگر وسایل، سردرگم خواهید شد و زمان را از دست خواهید داد.

یک بالش کوچک و پتوی مسافرتی به همراه داشته باشید

در مسافرت های طولانی و به خصوص اگر با خودرو، اتوبوس و یا قطار سفر می کنید، و یا قصد چادر زدن در مسیر را دارید، به همراه داشتن یک پتوی مسافرتی و یک بالش کوچک رانباید فراموش کنید تا بتوانید در مواقع خستگی، به راحتی استراحت کنید.

چتر، کلاه و عینک تان را جا نگذارید

برای بارش های ناگهانی، آفتاب تند و تیز و هرگونه شرایط آب و هوایی آماده باشید. وسایلی مانند چتر، یه کلاه آفتاب گیر و دارای سایه بان، عینک آفتابی و ...، در سفرهای طولانی مدت، طبیعت گردی و کویرگردی، و سفر به منطقه های که برای اولین بار به آنجا می روید، ضروری تر هستند و باید راه های بستن چمدان را حرفه ای انجام بدید. اگر از عینک طبی و مطالعه استفاده می کنید، نباید فراموش کنید که آن را در جایی مطمئن و در دسترس قرار دهید. اگر بتوانید یک عینک یدکی هم همراه خود ببرید بهتر است.

کیف پولتان را از خود جدا نکنید

در سفر به منطقه ها شلوغ و نو، کیف هایی به همراه داشته باشید که بتوانید پول و اشیای با ارزش خود را در نزدیکترین حالت ممکن به خود نگه دارید. کیف های گردنی و کیف های دور کمر، گزینه های مناسبی هستند.

دوربین، شارژر، مبدل های الکترونیکی و هدفون ها هم ضروری اند

یکی از بدترین اتفاقات ممکن در سفر، تمام شدن شارژ باتری و یا دوربین است. همواره شارژر، پاوربانک و چند عدد باتری به همراه داشته باشید. سایر وسایل الکترونیکی مانند جی پی اس هم می تواند در طبیعت گردی ها و سفرهای ماجراجویانه شما، به یاریتان بیاید.

لوازم بهداشتی و دستمال را هم بردارید

ژل شستشو، دستمال کاغذی و پارچه ای و هر گونه لوازم بهداشتی و آرایشی مورد احتیاجتان را به همراه داشته باشید. اگر به سفرهای طبیعت گردی می روید، رعایت نکات بهداشتی ضرورت دو چندان می یابد. با رعایت اصول بهداشتی، از سفر خود لذت بیشتری برده و سلامت خود را نیز حفظ می کنید و درست همچون یک حرفه ای چمدان ببندید.

منبع: همگردی

به "چگونه مانند حرفه ای ها چمدان ببندید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه مانند حرفه ای ها چمدان ببندید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید