نکاتی که باید در سفر به روسیه به آن توجه داشته باشیم!

به گزارش وبلاگ داریوش، همان طور که می دانید روسیه یکی از کشورهای توریستی و پرگردشگر دنیاست که جاذبه های طبیعی و دیدنی فراوان آن سالانه افراد زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. باتوجه به محبوبیت این کشور، در این بخش قصد داریم تا شما را با نکاتی در خصوص ویزا، حمل و نقل، هزینه های سفر به روسیه و دیدنی های روسیه آشنا کنیم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

نکاتی که باید در سفر به روسیه به آن توجه داشته باشیم!

دریافت ویزای سفر به روسیه

اگر قصد سفر به روسیه و بازدید از جاذبه ها و دیدنی های روسیه را دارید، باید ویزای جهانگردی روسیه را بگیرید. برای دریافت ویزای جهانگردی حضور شما به عنوان متقاضی دریافت ویزا الزامی نیست و مصاحبه ای در کار نیست. در زمان دریافت ویزا ضروری است تا به زمان خرید بلیط و مدت زمان رزرو هتل دقت نمایید. زیرا اعتبار ویزای شما بر اساس همین موارد معین می گردد و تغییر در اعتبار ویزا ممکن نخواهد بود. اگر قصد دریافت ویزای تجاری روسیه را دارید، باید بدانید که قوانین ویزای تجاری با ویزای جهانگردی فرق دارد و حضور شما به عنوان متقاضی برای دریافت ویزا الزامی است.

هزینه های سفر به روسیه

مسکو، مرکز کشور روسیه در فهرست گران ترین شهرهای جهان قرار گرفته است. از این رو سفر به این کشور برای شما سفر ارزانی نخواهد بود. هزینه اقامت در این کشور بسیار گران بوده و هزینه تهیه بلیط برای بازدید از موزه ها و جاذبه های فرهنگی روسیه برای جهانگرد های خارجی نیز دو برابر مردم کشور روسیه می باشد. بعلاوه در اغلب موارد برای تهیه بلیط جاذبه های دیدنی مانند موزه ارمیتاژ، امکان استفاده از کارت های اعتباری یا چک های مسافرتی وجود ندارد و شما باید پول نقد به همراه داشته باشید. اگر قصد استفاده از کارت اعتباری خود را دارید، می توانید از پرنسل هتل اقامتی خود بخواهید تا بلیط این مکان ها را برای شما تهیه نمایند. به یاد داشته باشید که برای پرداخت هزینه های تهیه بلیط قطار و هواپیما نیز باید پول نقد به همراه داشته باشید. کاخ کرملین یکی از جاهایی است که می توانید از کارت اعتباری برای بازدید از آن استفاده نمایید.

هزینه های اقامتی: اقامت در روسیه معمولا هزینه های زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. برای کم کردن هزینه های اقامتی خود می توانید از هاستل ها و یا هتل های ارزان قیمت استفاده نمایید. البته باید بدانید که این هتل های ارزان امکانات زیاد و خدمات خوبی ندارند. هاستل ها نیز با توجه به خدماتی که ارائه می دهند هزینه های مختلفی دارند و بعضی از آن ها نیز گران هستند.

هزینه های حمل و نقل: هزینه های حمل و نقل داخل شهری در روسیه چندان بالا نیست. شما به راحتی می توانید با هزینه کم از وسایل حمل و نقل عمومی در این کشور استفاده نمایید و از دیدنی های روسیه بازدید کنید.

هزینه های غذا و نوشیدنی: هزینه های غذا و نوشیدنی در روسیه نیز مانند هزینه های اقامت در این کشور گران می باشد. اگر قصد کاهش این هزینه ها را دارید، در انتخاب رستوران ها دقت کنید. رستوران های جهانگردی که دارای منوهای انگلیسی هستند معمولا رستوران های گرانی هستند. بهتر است برای صرف غذا به رستوران های معمولی روسیه که افراد محلی و مردم روسی از آن استفاده می نمایند بروید. در این صورت هزینه های شما بسیار ارزان تر خواهد بود.

زبان مردم روسیه و ارتباط با آن ها

ممکن است شما با زبان مردم این کشور آشنایی نداشته باشید. باید بدانید که در بسیاری از مکان ها و کسانی که به فروش بلیط ها اشتغال دارند، به زبان انگلیسی صحبت نمی نمایند. در ایستگاه های قطار نیز علائم بیشتر با الفبای سیریلیک نوشته شده اند. از این رو قطعا شما برای ارتباط دچار مشکل خواهید شد. اگر به صورت گروهی و با یک تور سفر می کنید جای نگرانی نیست. ولی اگر سفر خود را به تنهایی انجام می دهید بهتر است قبل از سفر و بازدید از دیدنی های روسیه الفبای سیریلیک را یاد بگیرید.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در داخل شهری در روسیه

مترو: مترو یکی از برترین وسایل حمل و نقل داخل شهری روسیه خصوصا در مسکو می باشد. اگر رفت و آمد شما زیاد است، بهتر است بلیط های چند سفره را تهیه نمایید تا هزینه های شما نیز کاهش یابد. این بلیط ها را می توانید از باجه های مخصوص بلیط واقع در ایستگاه ها تهیه نمایید.

اتوبوس: اتوبوس ها و مینی بوس ها نیز از دیگر وسایل حمل و نقل داخل شهری می باشند که می توانید از آن ها استفاده نمایید.

تاکسی: اگر هزینه های سفر برای شما اهمیتی ندارد، می توانید از تاکسی ها بهره ببرید. تاکسی ها گران ترین وسایل حمل و نقل عمومی در این کشور می باشند. در هنگام استفاده از تاکسی ها سعی کنید تا سوار ماشین های شخصی نشوید و از ماشین های ویژه خطوط تاکسی رانی استفاده نمایید. البته توجه کنید که با سوار شدن در تاکسی ممکن است پشت ترافیک مانده و دیرتر به مقصد موردنظرتان برسید.

دوچرخه: اگر به سن پترزبورگ روسیه سفر کردید، می توانید برای گشت و گذار در شهر دوچرخه کرایه کنید. کرایه دوچرخه علاوه بر کاهش هزینه حمل و نقل، این امکان را به شما می دهد که تمام نقاط شهر را با دقت مشاهده نموده و به تماشای زندگی اهالی سن پترزبورگ از نزدیک بپردازید.

سفر بین شهری

اگر قصد دارید در روسیه از شهری به شهر دیگر بروید و از دیدنی های روسیه بازدید کنید، بسته به طولانی یا کوتاه بودن مسیر موردنظرتان می توانید از اتوبوس، قطار یا هواپیما برای این کار استفاده نمایید.

هواپیما: هواپیما معمولا برای مسیرهای طولانی در نظر گرفته می گردد. اگر قصد سفر به یکی از شهرهای بزرگ روسیه را دارید، باید از قبل بلیط تهیه نموده و پرواز خود را رزرو نمایید. اما برای سفر به شهرهای کوچک تر می توانید در فرودگاه و قبل از پرواز بلیط خود را تهیه کنید.

قطار: یکی دیگر از راه های سفر بین شهری در روسیه، قطار می باشد. قطارهای سریع السیر این کشور می توانند در مدت زمان کمتری شما را به مقصد برسانند. فاصله بین مسکو تا سن پترزبورگ با این قطار ها 4 ساعت طول می کشد.

اتوبوس: اتوبوس های دولتی روسیه در مکان های از قبل معین شده برای جابجایی مسافران بین شهری آماده می باشند. اگر مسیر کوتاهی را طی می کنید می توانید از این اتوبوس ها استفاده نمایید. اتوبوس های خصوصی نیز برای مسیرهای بین شهری وجود دارند که معمولا در ایستگاه های قطار مستقر بوده و از آن جا حرکت می نمایند.

خرید در روسیه

خرید سوغاتی یا یادگاری یکی از شیرین ترین بخش های یک سفر محسوب می گردد. شما در روسیه هم قطعا سری به بازارها می زنید و کالاهایی را خریداری می کنید. در هنگام خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید که بابت کالاهای باارزشی که تهیه می کنید حتما رسید و سندی را دریافت کنید. این گواهی ها نشاندهنده ارزش کالای شما هستند و آن را می توانید از وزارت فرهنگ روسیه دریافت نمایید. فقط به یاد داشته باشید که اجناسی که دارای ارزش فرهنگی باشند غیر قابل خروج از کشور هستند. پس دقت کنید که این اجناس را خریداری نکنید تا دچار دردسر نشوید.

زمان مناسب برای سفر به روسیه

همان طور که می دانید روسیه یک کشور سردسیر است و اگر قصد سفر دارید باید فصلی را انتخاب نمایید که راحت تر بتوانید به گردش و سرگرمی بپردازید و لذت بیشتری از تماشای زیبایی های این کشور ببرید. البته باید بدانید که زمستان این کشور نیز بسیار زیباست و شهرهای روسیه در زیر برف به زیبایی پنهان می گردد و منظره ها فوق العاده ای را ایجاد می نمایند. در این هوای تمیز و سکوت این فصل می توان در روزهای آفتابی، سرگرمیات لذت بخشی مانند اسکی و سورتمه سواری را انجام داد و از دیدنی های روسیه لذت برد. دو ماه قبل از شروع زمستان آسمان این کشور ابری شده، دمای هوا کاهش می یابد و سرما شروع می گردد. اگر قصد سفر در زمستان را دارید حتما لباس و لوازم مورد احتیاج را به همراه خود داشته باشید. کلاه، لباس های گرم، کفش های ضد آبی که کف آن تخت نباشد از جمله لوازمی است که حتما به کارتان خواهد آمد. اما اگر قرار باشد یک فصل خوب برای سفر به شما معرفی کنیم باید بگوییم برترین زمان برای سفر به این کشور، فصل تابستان است. تابستان در این کشور از اوایل ژوئن شروع شده و تا اواسط سپتامبر ادامه دارد. فصل های بهار و پاییز هم فصل های زیبایی است و رویدادهای فرهنگی، جشن ها و فستیوال های مختلفی در این کشور برگزار می گردد.

منبع: همگردی

به "نکاتی که باید در سفر به روسیه به آن توجه داشته باشیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که باید در سفر به روسیه به آن توجه داشته باشیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید