چگونه به قله شوگرلوف ریو سفر کنیم ؟

به گزارش وبلاگ داریوش، سواحل معروف ریو دوژانیرو در کشور برزیل به وسیله کوه ها احاطه شده است. در یک طرف آن کوه کوکووادو واقع شده است که بیشتر به علت قرار داشتن مجسمه 30 فوتی مسیح برروی آن معروف است و در طرف دیگر قله شوگرلوف واقع شده است. کوه شوگرلوف ارتفاعی به میزان یک چهارم مایل دارد و دارای چشم اندازی از خلیج گوانابرا و شهر ریوست. در اینجا می خواهیم نحوه بازدید از قله شوگرلوف ریو را به شما بگوییم. با خبرنگاران همراه باشید.

چگونه به قله شوگرلوف ریو سفر کنیم ؟

چه زمانی به شوگرلوف ریو برویم؟

کوه شوگرلوف را در تمام طول سال می توانید ببینید، اما هر زمان که قصد سفر دارید، از شما انتظار می رود که بعضی از معروف ترین نقاط ریو را ببینید.ا گر می خواهید که به آفتاب و گرما برخورد نکنید، صبح زود آغاز به حرکت کنید (اولین ماشین ساعت 8 صبح به این منطقه می رود) و یا اینکه بعد از 4 بعد از ظهر حرکت کنید که هنگام غروب به شوگرلوف ریو برسید.

چه چیزهایی به همراه داشته باشیم؟

آب، کرم ضد آفتاب، دوربین. اتومبیل های کابلی که بازدیدنمایندگان را به سمت بالای قله شوگرلوف می برند، از ساحل قرمز پرایا ورملا که یکی از منطقه ها مسکونی ریوست، به علت ترکیب معماری جالب و زیبا به همراه باغ هایی که دارد، آغاز به حرکت می نمایند و سپس شما را به بالای قله می برند. بلیط شوگرلوف در ایستگاه راه آهن واقع در اونیدا پاستر در ساحل قرمز پرایا ورملا فروخته می گردد. هزینه ای که می پردازید، شامل هر دو سرویس رفت و برگشت به وسیله دو اتومبیل کابلی می گردد. سرویس کابل بین ساعات 8 تا 9 صبح است که هر بیست دقیقه یک بار محل آغاز را ترک می نماید. آخرین ماشین، قله را در ساعت 7.30 بعد از ظهر ترک می نماید و به پایین می آید. بعلاوه اینکه بلیط های خود را در دسترس قرار دهید که از گم نشدن آنها اطمینان حاصل کنید، زیرا باید هر بار که سوار ماشین می شوید، این بلیط ها را به همراه داشته باشید (4 بار!). فرایند رفتن شما به قله شوگرلوف به دو بخش تقسیم می گردد: ابتدا شما را به بالای کوه اورکا می برند و سپش از آنجا ماشین دوم شما را به قله شوگرلوف می برند (همین فرایند را در برگشت نیز دارید). پس از خرید بلیط در صف بایستید تا نوبتتان گردد. ممکن است هیچ صندلی برای نشستن وجود نداشته باشد، اما نگران نباشید، زیرا فقط 3 دقیقه طول می کشد که به کوه اورکا برسید، زیرا فقط یک کیلومتر مسافت دارید که در این مسیر منظرههای بسیار زیبا از خلیج و ساحل کوپاکابانا و مجسمه مسیح را می بینید. ماشین دوم که شما را از اورکا به بالای قله شوگرلوف می برد، در پیچ های 360 درجه حرکت می نماید که می توانید اطراف ریو را در این مسیر ببینید.

کجا غذا بخوریم؟

در این قله ها گزینه های زیادی برای غذا خوردن ندارید، اما اگر در پی میان وعده، نوشیدنی سبک و یا کیپرینا برای لذت بردن هستید، چند انتخاب وجود دارد. در هر دو منطقه اورکا و شوگرلوف ریو چند گزینه سریع برای غذا خوردن وجود دارد. بعلاوه اینکه فروشندگان بستنی و نوشیدنی در این مسیر وجود دارد. توجه داشته باشید که هنگام غذا خوردن مراقب میمون ها باشید! با اینکه آن ها زیبا و بی آزار به نظر می آیند، اما چون بستنی دوست دارند، ممکن است رفتار تهاجمی از خود نشان دهند.

چه چیزهایی می گردد خرید؟

هر دو منطقه اورکا و شوگرلوف دارای مغازه های سوغاتی هستند که پر از کارت پستال و پرچم برزیل نیز هستند. هم چنین اورکا دارای فروشگاه هاوایاناس برای رفع شدن تمام نیازهای فلیپ فلاپ شماست.

پیاده روی

اگر از پیاده روی لذت می برید، می توانید از رفتن به قله با ماشین های کابلی صرف نظر کنید و مسیر بین کوه اورکا و شوگرلوف را پیاده طی کنید. این مسیر یک مسیر جنگلیست. تقریبا 25 دقیقه طول می کشد که آن را طی کنید و پیاده روی نسبتا آسانی دارد. در جنگل بین پرایا ورملا و شوگرلوف نیز افرادی وجود دارند که شما را هدایت خواهند کرد. فقط باید در اورکا یک بلیط برای صعود تهیه کنید. افراد ماجراجو می توانند برای صعود به قله شوگرلوف ثبت نام نمایند، اما توجه داشته باشید که فقط افراد با تجربه که وسایل مخصوص سنگ نوردی به همراه راهنما دارند، می توانند در این مسیرهای پر پیچ و خم عبور نمایند و توصیه می گردد افرادی که واجد این شرایط نیستند، دست به این کار نزنند. بعلاوه برای کسانی که به قدم زدن و کوه نوردی علاقه مندند، تعدادی مسیر کوتاه در کوه اورکا وجود دارد که دارای منظره های دیدنی از تپه های اطراف و سواحل است و این افراد می توانند از این مسیرها استفاده نمایند.

منبع: همگردی

به "چگونه به قله شوگرلوف ریو سفر کنیم ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه به قله شوگرلوف ریو سفر کنیم ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید