پیشنهاد بروجردی برای صفر شدن هزینه های آب، برق و گاز در ایام کرونایی

به گزارش وبلاگ داریوش، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد حضور مجدد مردم در اماکن عمومی به شدت نگران کننده است لذا اگر قواعد مبارزه با کرونا رعایت نشود، شکست می خوریم.

پیشنهاد بروجردی برای صفر شدن هزینه های آب، برق و گاز در ایام کرونایی

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ داریوش، علاءالدین بروجردی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده از سوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا درباره زمان و شکل فعالیت ادارات و کسب و کارها، گفت: حضور مردم در خیابان ها به ویژه اماکن عمومی و مراکز خرید به شدت نگران کننده است.

کننده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کرونا پدیده دنیای است و این پدیده خطرناک قواعد شناخته شده ای دارد، اظهار کرد: بنابراین اگر بخواهیم قواعد این بازی را رعایت نکنیم، قطعا شکست خواهیم خورد.

حضور مردم در خیابان ها بمعنای شکل گیری موج دوم کرونا در کشور است

وی ضمن اشاره به اینکه توجه به مسائل اقتصادی در شرایط کنونی به ظاهر یک ضرورت است، ادامه داد: اگر جمعیت به خیابان ها کشانده شود، شاهد شکل گیری موج دوم شیوع کرونا و درگیر شدن با این ویروس خواهیم بود؛ نباید فراموش کرد هزینه های شکل گیری موج دوم کرونا در ایران به مراتب بیش از ضرر های اقتصادی عدم فعالیت بازار ها در کشورمان است.

این کننده مردم در مجلس دهم شرح داد: ضمن اینکه جان انسان ها با هیچ قیمتی قابل مقایسه نیست و آثار اجتماعی، روانی، کاهش جمعیت و خطرات ناشی از آن و آثار منفی منطقه ای و بین المللی آن نیز به مراتب بیشتر از آثار و تبعات کاهش درآمد های اقتصادی است.

ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا بر اساس واقعیت ها تصمیم گیری کند

بروجردی با تاکید بر اینکه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا باید بر اساس واقعیت ها تصمیم گیری کند، افزود: بنابراین باید به مسئولان تصمیم گیر یادآور شد بیشتر کشور ها در دنیا تا اردیبهشت ماه شرایط سخت قرطینه را اعمال می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین نباید فرموش کرد چین اجازه نداد این ویروس از مرز های یک استان در کشوری پهناور فراتر برود از این رو این اقدام آن ها تجربه پیروز و درس آموزنده و مهمی است. در واقع قرنطیه به عنوان روش آزمایش شده پیروز دنیای می تواند این ویروس وحشی را شکست دهد.

کننده مردم بروجرد در مجل شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارخانه های تولید کننده مواد شوینده، دارویی و تولید ماسک در روز های تعطیلات سال جدید متوقف نشدند، اظهار کرد: در واقع افرادی که در این مکان ها کار می کردند از مردم هستند، اما پروتکل های بهداشتی را مورد توجه قرار می دادند.

وی ادامه داد: بنابراین به لحاظ اینکه اقتصاد کشورمان دچار حداقل آسیب شود، با استفاده از این روش می توانیم کارخانه ها و مراکز تولید و پروژه های عمرانی را فعال کنیم؛ البته رعایت قوانین بهداشتی کار و عدم وجود ارتباط نزدیک باید در اولویت باشد.

کادر دمانی در خط مقدم مبارزه با کرونا است و نباید نگران شیوع مجدد بیماری باشد

این کننده مردم در مجلس دهم شرح داد: این مهم در حالیست که اگر مراکز فروش و پاساژ ها یکبار دیگر بخواهد دچار تراکم جمعیت بشود که متاسفانه روز گذشته در برخی شهر ها شاهد آن بودیم، کادر درمانی که در خط مقدم در حال جنگ هستند دچار مشکل خواهد شد؛ البته پزشکان و متخصصان نسبت به این موضوع به شدت ابراز نگرانی کرده اند.

بروجردی افزود: بنابراین اگر یک درصد این فرضیه به واقعیت بپیوندد و دیگر کشور ها بتواند این ویروس را شکست بدهند، ایران تبدیل به کشوری منزوی خواهد شد که نه ما را به کشورشان راه می دهند و نه به سوی ما می آیند؛ چنین رخدادی به لحاظ بین المللی و اقتصادی ضرر بزرگی است لذا تصمیمات در این شرایط باید مرحله ای اتخاذ شود.

کارکنان بخش خصوصی باید به یک سوم کاهش یابد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه ادارات با یک سوم جمعیت برقرار باشند، تصمیم منطقی است و این رویه باید به بخش خصوصی و شرکت ها نیز تعمیم داده شود.

کننده مردم بروجرد در قوه مقننه اظهار کرد: نباید با تصمیمات فردی و غیرعلمی در این زمینه تصمیم گیری کرد، زیرا کشور دچار آسیب جدی خواهد شد.

دولت هزینه های آب، برق، گاز، اقتصادیات و عوارض ها را به صفر برساند

وی افزود: با توجه به اینکه مردم در این مدت درآمدشان در حد صفر است، مسئله ای وجود ندارد که دولت در این چند ماه اعمال محدودیت ها، ملت را مهمان خود کند و هزینه هایی مانند هزینه آب، برق، گاز، اقتصادیات و عوارض ها را به صفر برساند، زیرا هزینه های اقتصادی این امر کمتر از هزینه های درمان است.

این کننده مردم در مجلس دهم گفت: بنابراین این آمادگی وجود دارد برای اجرای این موضوع در مجلس مصوبه قانونی از کنندگان دریافت شود، وگرنه ستاد یاد شده نیز می تواند تصمیم گیری و این موضوع را اجرایی کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پیشنهاد بروجردی برای صفر شدن هزینه های آب، برق و گاز در ایام کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد بروجردی برای صفر شدن هزینه های آب، برق و گاز در ایام کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید