پلیس آمریکا به سمت معترضان گاز اشک آور شلیک کرد

به گزارش وبلاگ داریوش، پلیس در ایالت پنسلوانیا برای متفرق کردن معترضانی که در اعتراض به خشونت پلیس تظاهرات کرده بودند از گاز اشک آور استفاده کرد.

پلیس آمریکا به سمت معترضان گاز اشک آور شلیک کرد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ داریوش، در پی کشته شدن یک شهروند آمریکایی به ضرب گلوله پلیس در ایالت پنسیلوانیا پلیس روز دوشنبه به سمت معترضان گاز اشک آور پرتاب کرد.

بعد از کشته شدن یک شهروند 27 ساله به نام ریکاردو مونوز در لنکستر در ایالت پنسیلوانیا به ضرب گلوله پلیس صدها معترض به خیابان ها ریختند.

پلیس ادعا می کند مونوز، پس از آنکه با یک چاقو یک افسر را دنبال کرده به ضرب گلوله به قتل رسیده است. ویدئوهای منتشرشده نشان می دهد یک افسر پلیس چندین گلوله به سمت مونوز شلیک کرده و او را به قتل می رساند.

دفتر دادستانی لنکستر با بیان اینکه تحقیقات لازم در این خصوص انجام خواهد شد معترضان را به آرامش دعوت کرده است.

پلیس درباره پرتاب گاز اشک آور ادعا کرده که به معترضان قبل از پرتاب این گازها اخطار داده شده اما آنها به دستورات توجهی نکرده اند.

از اوایل خرداد ماه و پس از اقدام نژادپرستانه افسر سفیدپوست پلیس مینیاپولیس ایالت مینه سوتا در قتل جورج فلوید، شهروند 46 ساله سیاهپوست آمریکا این اعتراضات به طور سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا در این شهر آغاز شد و به دیگر شهرهای آمریکا و حتی کشورهای دیگر نیز گسترش یافت و تا به امروز نیز ادامه داشته است.

کارشناسان در آمریکا درباره احتمال تشدید ناآرامی های اجتماعی در این کشور در کوران رقابت های انتخاباتی ابراز نگرانی کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پلیس آمریکا به سمت معترضان گاز اشک آور شلیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس آمریکا به سمت معترضان گاز اشک آور شلیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید