پایداری برق اهواز با وارد مدارشدن پست فولاد افزایش یافت

به گزارش وبلاگ داریوش، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: پست 400 کیلوولت آرنا فولاد خوزستان در مراحل تست و راه اندازی است که با وارد مدار شدن این پست شبکه 230 کیلوولت اهواز از پرباری خارج خواهد شد و برق شهر اهواز پایدارتر می گردد.

پایداری برق اهواز با وارد مدارشدن پست فولاد افزایش یافت

محمود دشت بزرگ گفت: پست برق 230 به 400 کیلوولت آرنا فولاد خوزستان با ظرفیت 4 ترانس 315 مگاولت آمپری در مراحل خاتمهی تست و بهره برداری است.

او می گوید: این پست و خط انتقال آن تا قبل از خاتمه امسال وارد مدار خواهد شد و با بهره برداری از پست فولاد، تامین برق دو مشترک صنعتی فولاد خوزستان و فولاد اکسین از بخش 230 کیلوولت به بخش 400 کیلوولت منتقل خواهد شد و این اقدام باعث می گردد که نیروگاه رامین و شبکه 230 کیلوولت اهواز از حالت پرباری خارج گردد و تنها برق شهر و حومه را تامین کند.

به گفته مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان شرکت فولاد خوزستان به عنوان بزرگترین مشترک صنعتی شبکه برق این شرکت با دیماند 650 مگاولت آمپر، با احداث این پست از بخش 230 کیلوولت به بخش 400 کیلوولت منتقل خواهد شد و پرباری پست برق اهواز کاهش پیدا می نماید.

دشت بزرگ گفت: سرمایه گذار این پروژه فولاد خوزستان است و برای بهره برداری به شرکت برق منطقه ای خوزستان تحویل داده خواهد شد و با این اقدام دیگر شبکه 230 کیلوولت کلانشهر اهواز پرباری هر سال را نخواهد داشت و ضمانت بیشتری در پایداری شبکه برق در تابستان ایجاد خواهد نمود.

به گفته او پست 230 به 400 کیلوولت آرنا به گونه ای طراحی شده که برق دو مشترک صنعتی فولاد خوزستان و فولاد اکسین را هم زمان تامین کند و این مقسم بودن از ویژگی های خاص آن است.

وبلاگ داریوش خوزستان اهواز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پایداری برق اهواز با وارد مدارشدن پست فولاد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایداری برق اهواز با وارد مدارشدن پست فولاد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید