پاسخ فوری پادشاه واقعی به کری خوانی علی اکبری ، قرار مبارزه ترسناک بر سر کمربند قهرمانی گذاشته شد

به گزارش وبلاگ داریوش، امیر علی اکبری مبارز ایرانی حاضر در سازمان وان چمپیون شیپ قرار است برای رسیدن به کمربند قهرمانی به مصاف آناتولی مالیخین ملقب به پاداش واقعی این سازمان برود.

پاسخ فوری پادشاه واقعی به کری خوانی علی اکبری ، قرار مبارزه ترسناک بر سر کمربند قهرمانی گذاشته شد

به گزارش وبلاگ داریوش در چارچوب مبارزات سازمان وان چمپیون شیپ بامداد روز شنبه (24تیرماه-1402) امیر علی اکبری مبارز کشورمان به مصاف داستین جیسون قهرمان کانادایی در ورزشگاه نمادین بوکس لامپینی شهر بانکوک(کشور تایلند) رفت و طبق آنچه که پیش بینی کرده بودیم، این دیدار یک فایت بسیار آسان و راحت برای مبارز کشورمان بود و در نهایت علی اکبری در کمتر از دو دقیقه پیروز شد داستین جیسون کانادایی را شکست دهد. حالا علی اکبری پس از کسب این پیروزیت برای رسیدن به کمربند قهرمانی این سازمان کار بسیار دشواری را پیش رو دارد، چرا که باید به مصاف پادشاه واقعی سازمان وان چمپیون شیپ، یعنی آناتولی مالیخین روس برود، اما آناتولی کیست؟

آناتولی یک فایتر روس است که مهرماه سال 1400 در چارچوب مسابقات MMA و در سازمان ONE CHAMPIONSHIP به مصاف امیر علی اکبری فایتر کشورمان رفت، این فایتر روسی متاسفانه با مشت های سهمگین خود توانست علی اکبری را از پای دربیاورد و در نهایت در دو دقیقه و 57 ثانیه پیروز شد فایتر کشورمان را ناک اوت کند.

حال با فلاش بک به گذشته آناتولی را بیشتر خواهیم شناخت، این فایتر روسی به سبب برخورداری از مهارت های چشمگیر در اجرای فنون کشتی و ضربه های مشت قدرتمند، خیلی سریع توانست پله های پیشرفت در MMA را بالا برود، او زمانی که نوجوان بود کشتی را از پدر بزرگش که او نیز از ستارگان ورزش کشتی روسیه بوده، آموخت، تا جایی که توانست در کشتی روسیه به مدال قهرمانی برسد و درجه استادی در کشتی را بدست آورد. آناتولی پس از مدتی به هنرهای رزمی ترکیبی علاقه مند شد. او به سبب برخورداری از استحکام و فیزیک بدنی قوی که در طول سال ها تمرین روی تشک کشتی بدست آورده بود؛ توانست وارد این ورزش تازه در زندگی خود شود.

مالیخین در ابتدای ورود به MMA بخاطر اینکه تنها به فنون کشتی متکی بود، مورد انتقاد بسیار زیادی قرار گرفت، اما در ادامه او با تمرین و افزودن ضربات مشت قوی و سرعتی همچون رعد و برق به فنون کشتی خود و کسب تجربه بیشتر بر کمبودهای تکنیکی خود غلبه کرد و در نهایت او با رکورد 8 برد عالی و بدون باخت قراردادی را برای شرکت در مسابقات وان چمپیون در سال 2021 ثبت کرد و به لطف ترکیبی از مهارت های خشن و شخصیت سرگرم کننده ای که دارد به سرعت پیروزیت بزرگی را در این سازمان بدست آورد.

آناتولی پس از کسب دو برد با امتیاز ناک اوت در دور اول مقابل الکساندر ماچادو ، قهرمان سابق وان چمپیون شیپ و امیر علی اکبری این شانس را در سال 2021 بدست آورد تا برای بزرگ ترین مبلغ مشخص شده برای قهرمانی در سنگین وزن MMA رقابت کند.

دقیقا در فوریه سال 2022 در حالی که ارجان بولار قهرمان سنگین وزن وان چمپیون شیپ از مسابقات کنار کشیده بود و در نبود او مالیخین برای قهرمانی سنگین وزن به مصاف کریل گریشنکو اهل کشور بلاروس رفت و توانست در یک بازی مهیج حریف بلاروسی خود را در راند دوم شکست دهد. در ادامه این پیروزیت های بزرگ، سرانجام پس از پایان دوران محرومیت ارجان بولار در ژوئن سال 2023 مالیخین به مصاف او رفت و توانست به بزرگ ترین و شیرین ترین پیروزی خود در سازمان وان چمپیون شیپ برسد و عنوان قهرمانی جهان در سنگین وزن MMA در سازمان وان چمپیون شیپ را از آن خود کند.

بعد از این پیروزیت بزرگ بود که در سازمان وان چمپیون شیپ لقب پادشاه راستین سنگین وزن جهانی MMA را به آناتولی مالیخین دادند. حالا او فایتری است که 13 بازی را با پیروزی پشت سر گذاشت است. آناتولی 35 ساله در طول این سال ها پیروز شده از 13 مبارزه خود 9 حریف خود را ناک اوت کند و در مابقی مبارزات حریفان داوران دست او را به نشانه پیروزی بالا برده اند.

لازم به ذکر است که امیر علی اکبری 35 ساله قهرمان سابق تیم ملی کشتی فرنگی ایران است که رکورد 13 پیروزی و 3 باخت را در کارنامه خود در طول ادوار حاضر در مسابقات MMA ثبت کرده است. امیرعلی اکبری پس از اینکه در سومین مبارزه خود در سازمان وان چمپیون شیپ، مقابل مائورو سریلی ایتالیایی به رجحان دست یافت، آناتولی مالیخین و کانگ جی وون کره ای را به چالش کشید و آنها را به مبارزه مجدد دعوت کرد.

علی اکبری که پیش تر مقابل این دو مبارز (نمایندگان روسیه و کره جنوبی)، در مسابقات سازمان وان چمپیون شیپ شکست خورده بود، پس از برد مقابل سریلی و در رینگ مسابقه، گفت: خدا را شکر می کنم. پادشاه برگشته است. من برای بردن کمربند آماده هستم. من یک علی اکبری، تازهم. کانگ جی وون را به من بدهید. من می خواهم همه را شکست دهم. بعد از کانگ جی وون ، مالیخین را به من بدهید. آماده هستید؟ من دارم، می آیم. از طرفی دیگر آناتولی مالیخین به چالش علی اکبری پاسخ داد و مدعی شد که آماده مبارزه است و می خواهد با علی اکبری مبارزه کند.

حال باید منتظر سازمان وان چمپیون شیپ بمانیم تا زمان برگزاری این دیدار بسیار پر هیجان و مجذوب کننده را اعلام کند تا ببینیم که آیا علی اکبری انتقام شکست در سال 1400 را می تواند از این مبارزه روسی بگیرد یا اینکه برای دومین بار مقابل حریف سرسخت خود تن به شکست خواهد داد

منبع: همشهری آنلاین

به "پاسخ فوری پادشاه واقعی به کری خوانی علی اکبری ، قرار مبارزه ترسناک بر سر کمربند قهرمانی گذاشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ فوری پادشاه واقعی به کری خوانی علی اکبری ، قرار مبارزه ترسناک بر سر کمربند قهرمانی گذاشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید