هشدار چین به آمریکا: تمام گزینه ها روی میز است

به گزارش وبلاگ داریوش، چین نسبت به شیوه غیرسازنده واشنگتن در رابطه با ویروس کرونا هشدار داد و اظهار داشت که تمام گزینه ها روی میز است.

هشدار چین به آمریکا: تمام گزینه ها روی میز است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ داریوش ، وزارت خارجه چین امروز (چهارشنبه) به آمریکا هشدار داد: اگر واشنگتن بخواهد به این راستا اشتباه ادامه دهد، ما اقدامات اضافی اتخاذ خواهیم کرد و تمامی گزینه ها روی میز است.

این واکنش پکن پس از آن صورت می گیرد که مقامات آمریکایی از جمله رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور به جای ویروس کرونا از عنوان ویروس چین و ویروس ووهان برای توصیف این بیماری همه گیر استفاده کردند.

همچنین وزارت خارجه چین امروز چهارشنبه سه اقدام در واکنش به ایجاد محدودیت و وارد کردن فشار به نهادهای رسانه ای چین در آمریکا را گفت که غیر منتظره نیست. در پی آنکه آمریکا به بهانه های گوناگون وبلاگ داریوش چینی را از خاک خود اخراج کرده است چین نیز حق واکنش نشان دادن به آن را برای خود محفوظ می داند.

آمریکا با ایجاد محدودیتهای بی پایه و مانع تراشی برای فعالیتهای عادی رسانه ای نهادها و کارمندان رسانه های چین در آن کشور، تبعیض و فشارهای سیاسی علیه رسانه های چین را بیش از پیش تشدید کرده است.

طی چند روز گذشته مقامات چین و آمریکا مواضع تندی را علیه یکدیگر اتخاذ کرده اند و یکدیگر به توطئه چینی متهم کرده اند. حدود یک هفته قبل ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین تردیدهایی را درباره احتمال ورود ویروس کرونا به چین توسط ارتش آمریکا مطرح نمود. این مقام چینی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: اولین بیمار مبتلا (patient zero) در آمریکا کی شناسایی شد؟ چه تعداد از مردم آلوده شدند؟ نام بیمارستان ها [محل نگهداری افراد آلوده] چیست؟ ممکن است ارتش آمریکا این بیماری همه گیر را به ووهان چین آورده باشد.

در همین حال دونالد ترامپ طی اظهاراتی درباره استفاده از عنوان ویروس چین گفت: چین اطلاعاتی را منتشر می کند که نادرست است و می گوید که ارتش ما این ویروس را در آن جا گسترش داده است. این اطلاعات غلط بود و به جای بحث کردن، با خود گفتم باید این ویروس را با نام جایی که از آن آمده بخوانم. این ویروس از چین آمده پس فکر می کنم این عبارت بسیار دقیق است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هشدار چین به آمریکا: تمام گزینه ها روی میز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار چین به آمریکا: تمام گزینه ها روی میز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید