نرخ مرغ بازهم افزایش پیدا کرد

به گزارش وبلاگ داریوش، خبرنگاران : مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده 18 هزار و 770 تومان و مرغ گرم 27 هزار و 500 تومان است.

نرخ مرغ بازهم افزایش پیدا کرد

به گزارش وبلاگ داریوش به نقل از وبلاگ داریوش: محمد علی کاقتصادی سروستانی مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی وبلاگ داریوش، از استمرار فرایند افزایشی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 18 هزار و 700 تومان، مرغ آماده به طبخ درب کشتارگاه 25 هزار و 450 تومان و در خرده فروشی 27 هزار و 500 تومان است.

وی اضافه نمود: با توجه به واریز حقوق کارمندی و کارگری و ازدیاد تقاضا برای خرید پیش بینی می شود که قیمت مرغ در بازار افزایش یابد.

کاقتصادی سروستانی با اشاره به اینکه تعطیلات پیش رو عادی نیست، بیان نمود: در تعطیلات عادی با ازدیاد سفرها، قیمت مرغ افزایش می یابد، اما طی این 2 هفته برای ارزاق عمومی محدودیت و تعطیلی وجود ندارد که بر بازار اثر بگذارد.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: مرغداران کماکان نگران تامین نهاده های دامی هستتد که با استمرار فرایند فعلی احتمال می دهیم که قیمت مرغ در بازار افزایش یابد.

این مقام مسئول از افزایش قیمت مصوب نهاده های دامی خبر داد و گفت: روز گذشته ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو ذرت را یک هزار و 700 تومان، کنجاله سویا را 3 هزار و 220 تومان و لوبیا سویا را 3 هزار و 100 تومان بیان نمود که افزایش قیمت ها اثر خود را بر بازار آزاد گذاشته است.

به گفته وی، با وجود آنکه صد درصد نیاز مرغداران از طریق سامانه بازارگاه تامین نمی شود و تولیدکنندگان در تامین نهاده با مسائل زیادی روبرو هستند، همین امر موجب شده مرغداران در امر جوجه ریزی احتیاط کنند که ثبات قیمت مرغ طی هفته های اخیر مصداق شاخص این موضوع است.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه مرغداران رغبتی به جوجه ریزی ندارند، بیان نمود: بنابر آمار از ابتدای آبان تا به امروز 95 میلیون و 400 هزار قطعه جوجه ریزی اجرا شده که پیش بینی می شود تا خاتمه ماه به 105 میلیون قطعه برسد.

وی ادامه داد: بنابر آمار از ابتدای سال تا به امروز میزان جوجه ریزی نسبت به مدت مشابه سال قبل به علت کمبود و گرانی نهاده دامی 7 درصد کاهش یافته است.

به گفته این مقام مسئول، با وجود آنکه دولت تا به امروز به تعهدات خود مبنی بر تامین کامل نهاده های دامی عمل نکرده است، از این رو امکان عرضه با نرخ مصوب وجود ندارد.

منبع: اقتصادنیوز

به "نرخ مرغ بازهم افزایش پیدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ مرغ بازهم افزایش پیدا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید