تعیین شدن استان های پرخطر برای سفر

به گزارش وبلاگ داریوش، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، استان های پرخطر برای سفر تعیین شدند.

تعیین شدن استان های پرخطر برای سفر

قضیه چیست؟

در روزهای اخیر با سه رقمی شدن تعداد قربانیان، نگرانی از اوج گیری دوباره ویروس کرونا و افزایش مناطق قرمز در کشور بیشتر شده است، به طوریکه صحبت از احتمال برقراری دوباره محدودیت ها می شود.

طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، استان های خوزستان، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، لرستان، کرمانشاه، گلستان، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در شرایط قرمز قرار دارند و مناطقی پرخطر برای مسافرت بشمار می آیند. هرچند که به گفته ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت هیچ استانی عاری از ویروس کرونا نیست. حریرچی، شرایط استان تهران را نیز به واسطه رعایت نشدن فاصله گذاری، فاجعه توصیف نموده است.

با وجود این نگرانی ها، اما متولیان گردشگری معتقدند بازگشایی تاسیسات گردشگری شرایط سفر را مساعد نموده و امیدوارند گردشگری با سرعت مناسب به شرایط قبل از کرونا باز شود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز چند روز پیش در جلسه شورای هماهنگی تشکل های صنعت گردشگری گفت که در حال حاضر تمام بخش های گردشگری غیر از آب درمانی ها خدمات خود را به گردشگران ارائه می دهند و از چند هفته پیش که پروتکل های بهداشتی بازگشایی هتل ها ابلاغ شد و با شروع دو تعطیلی در خردادماه و شروع سفرهای داخلی شاهد همکاری بسیار خوبی از سوی بخش دولتی و خصوصی و نیز گردشگران و مسافران در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی بودیم که شرایط مساعد سفر را فراهم کرد.

این وزارتخانه که چندی پیش آمار تردد جاده ای را در فاصله اول تا شانزدهم خردادماه، حدود سه میلیون و 300 هزار و آمار اقامت را چهار میلیون و 180 هزار نفر شب بیان کرد، تا به امروز برنامه ریزی برای سفرهای داخلی در بحران کرونا نداشته است، چنانکه با وجود قرار دریافت استان های شمالی در فهرست مناطق پرخطر همزمان با تعطیلات عید فطر و نیمه خردادماه، همین استانها به عنوان پرترددترین و پرمسافرترین مناطق کشور اعلام شدند، به طوریکه مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان مازندران از 11 میلیون تردد فقط در جاده های این استان در بازه زمانی 13 تا 17 خردادماه خبر داده بود.

به هر حال، سومین تعطیلی بلند خردادماه را بدون هیچ مدیریت و برنامه ریزی پشت سر می گذاریم که وزارت بهداشت به مردم تاکید نمود در این تعطیلات از سفرهای غیرضروری خودداری نمایند.

منبع: همگردی

به "تعیین شدن استان های پرخطر برای سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعیین شدن استان های پرخطر برای سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید