مبارزه با آفت زنگ زرد غلات در سیستان به حدود پنج هزار هکتار رسید

به گزارش وبلاگ داریوش، رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: مبارزه با آفت زنگ زرد غلات از 12 اسفند سال گذشته تا به امروز در سطح چهار هزار و 928 هکتار از زمین های کشاورزی دشت سیستان اجرا شده است.

مبارزه با آفت زنگ زرد غلات در سیستان به حدود پنج هزار هکتار رسید

غلام حیدر زورقی در گفت وگو با خبرنگار از ، گفت:گفت: با توجه به بارش های بهاری، رطوبت و درجه حرارت مناسب رشد قارچ زنگ زرد در مزارع گندم و جو منطقه سیستان ظاهر شده است.

او ادامه داد: شهرستان های زهک با هزار و 582 هکتار، هیرمند با هزار و 150 هکتار، هامون با هزار و 100 هکتار، نیمروز با 570 و زابل با 526 هکتار به ترتیب بیشترین سطح مبارزه با بیماری زنگ زد غلات سیستان را تشکیل می دهند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اضافه نمود: با وجودی که توسعه، ترویج و بهره گیری از ارقام اصلاح شده که مقاومت بیشتری در مقابل این بیماری دارند کشاورزان نسبت به کشت ارقام محلی اقدام نموده اند و همین مساله باعث گسترش این بیماری در منطقه شده است.

وی بیان نمود: در سال زراعی جاری با توجه به آورد رودخانه هیرمند بیش از 50 هزار هکتار از اراضی سیستان زیر کشت غلات رفته است.

زورقی از کشاورزان سیستان خواست که برای استفاده از نظرات کارشناسان به مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان های پنجگانه سیستان مراجعه نمایند.

منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون در شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است.

گ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مبارزه با آفت زنگ زرد غلات در سیستان به حدود پنج هزار هکتار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه با آفت زنگ زرد غلات در سیستان به حدود پنج هزار هکتار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید