ماه فرهنگی زنجان برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ داریوش، امراله حسنی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زنجان گفت: از ابتدای امسال برنامه های فرهنگی استان بر اساس نقشه مهندسی فرهنگی در حال اجراست.

ماه فرهنگی زنجان برگزار می گردد

وی با اشاره به اینکه چند برنامه مهم استانی در قالب نقشه مهندسی فرهنگی اجرا شده است، اضافه نمود: به همین دلیل برنامه ریزی برای ماه فرهنگی استان اجرا شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اضافه نمود: در این برنامه با استفاده از ظرفیت های موجود با رویکرد مالی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و آموزشی، خود را در مقوله های مختلف زندگی مردم به نمایش گذاشته و تأثیر مستقیم بر هویت فرهنگی جامعه داشته باشد.

وی ادامه داد: افزایش نشاط و خلاقیت اجتماعی و توسعه فرهنگ عمومی، معرفی ظرفیت ها در حوزه های مختلف از جمله، آداب و رسوم، آثار تاریخی، هویت دینی و فرهنگی، پوشش و مناسبت های ویژه، معرفی مشاهیر و نخبگان استان از دیگر رویکردهای برگزاری این برنامه فرهنگی است.

حسنی با بیان اینکه در قالب اجرای ماه فرهنگی از مشارکت همه استان ها استفاده خواهد شد، اضافه نمود: با اجرای این برنامه تبادل فرهنگی بین همه استان ها شکل خواهد گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اضافه نمود: در این ماه تمام ظرفیت های فرهنگی، هنری و تاریخی هر شهر استان زنجان معرفی می گردد تا زمینه ای برای توسعه فرهنگ و هنر در حوزه های مختلف باشد.

وی بعلاوه از برگزاری جشنواره ترک زبانان کشور اطلاع داد و گفت: این جشنواره بخش اصلی شامل هنرهای بومی و آیینی سنتی براساس قصه ها و حکایت های ترکی و بازی های کهن بومی محلی و آیین های ترکی است و بخش جنبی هم شامل قصه های اساطیری و نقالی و پرده خوانی با موضوعات حماسی و تخته حوضی برگزار می گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "ماه فرهنگی زنجان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماه فرهنگی زنجان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید