فرش کهنه نما چیست؟ انواع فرش وینتیج

به گزارش وبلاگ داریوش، فرش کهنه نما چیست؟

فرش کهنه نما نوعی از فرش های صادراتی ایرانی است که عمده صادرات آن به کشور های اروپایی است، اخیرا در ایران نیز خرید فرش وینتیج یا کهنه نما محبوبیت بالایی پیدا نموده است و این باعث شده است که بسیاری از شرکت های فرش اقدام به طراحی و فراوری فرش وینتیج و یا فرش کهنه نما و عرضه در بازار ایران نمایند. در این مقاله ما به شرح درباره فرش کهنه نما می پردازیم و برایتان شرح می دهیم که فرش وینتیج یا فرش کهنه نما چیست و چطور بافته میشود و انواع آن را نیز برایتان معرفی و شرح دادیم.

فرش کهنه نما چیست؟ انواع فرش وینتیج

بافت و کیفیت فرش کهنه نما

فرش های کهنه نما شاید در قدیم به عنوان فرش هایی دارای ساییدگی های بسیار و یا رنگ پریدگی ها معروف شده باشند اما امروزه بسیاری از شرکت های بافت فرش به فراوری فرش هایی با کیفیت بسیار بالا و تنها با طراحی وینتیج وکهنه نما می نمایند. اینگونه فرش ها دقیقا همان فرآیند فراوری فرش را دارند با این تفاوت که از نخ های ویسکوز طبیعی استفاده می نمایند و بعلاوه طراحی فرش کهنه نما نیز همانطور که از اسمش معین است بصورت کهنه و یا بصورت کهنه نما است.

کیفیت فرش های کهنه نما بخصوص فرش کهنه نمایی که در شرکت هایی مانند فرش مانلی بافته میشود به علت استفاده از نخ و الیاف طبیعی بسیار بالاست و بعلاوه این فروشگاه اینترنتی فرش امکان خرید اقساطی فرش کهنه نما را نیز برای مشتریان خود فراهم نموده است.

انواع فرش کهنه نما

فرش کهنه نما عموما با همین نام شناخته میشود اما بسیاری از متخصصان صنعت فرش به آن فرش وینتیج می گویند و این محصول را با این نام می شناسند. بنابر این بسیاری فرش کهنه نما رو نوعی فرش وینتیج می دانند و البته بعضی نیز برعکس این دسته بندی را معتقد هستند.

فرش های کهنه نما یا وینتیج در انواع مختلفی و در طرح ها و رنگ های نخ متفاوتی طراحی و بافته میشوند. طراحی فرش های کهنه نما عموما بدون قرینه است و نظم خاصی در نقشه این فرش ها وجود ندارد و زیبایی این محصولات دقیقا از همین بدون نظم بودن طراحی آن است.

این محصول اخیرا دارای محبوبیت بالا و هواداران بسیاری شده است و تبدیل به نقشه ترند و محبوب در بین مردم بخصوص جوان ها و مدرن پسند ها شده است. خرید یک فرش وینتیج نیازمند این است که بتوانید به یک فروشگاه اینترنتی فرش کهنه نما با اطمینان دسترسی پیدا کنید. شما میتوانید خرید خود را از فروشگاه فرش مانلی بصورت نقد و اقساطی داشته باشید و فرش کهنه نما مدنظر خود را در این فروشگاه اینترنتی انتخاب، پرداخت و دریافت نمایید.

قیمت فرش کهنه نما بستگی به ابعاد و کیفیت نخ به کار رفته در آن دارد. فرش های کهنه نما البته عمدتا بصورت 12 متری انتخاب نمیشوند و بصورت فرش های 9 و 6 متری به وسیله مردم خریداری میشود و این به علت ماهیت نو بودن طراحی آن است و افرادی که اقدام به خرید این فرش ها می نمایند عموما به طراحی دکوراسیون خانه خود اهمیت بالایی می دهند و فرش کهنه نما خود ر را مطابق با دکوراسیون خانه خود خریداری می نمایند.

در این مقاله به شرح درباره این سوال که فرش کهنه نما چیست؟ پرداختیم و به معرفی انواع این فرش از جمله فرش وینتیج پرداختیم و یک فروشگاه اینترنتی خرید فرش کهنه نما که فروشگاه فرش مانلی است و شرایط فروش فرش اقساطی نیز دارد را معرفی کردیم.

منبع: اتاق

به "فرش کهنه نما چیست؟ انواع فرش وینتیج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرش کهنه نما چیست؟ انواع فرش وینتیج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید