صنعاء: سازمان ملل در برابر گرسنگی و کشتار میلیون ها کودک یمنی کور و کر است

به گزارش وبلاگ داریوش، مقامات یمنی می گویند سوء تغذیه دو و نیم میلیون کودک یمنی و کشته و زخمی شدن قریب به هشت هزار نفر آن ها در نتیجه محاصره و جنگ تحمیلی ائتلاف سعودی علیه یمن هم نتوانست چشم سازمان ملل را به روی رشوه سعودی ها ببندد.

صنعاء: سازمان ملل در برابر گرسنگی و کشتار میلیون ها کودک یمنی کور و کر است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ داریوش، مقامات یمن اقدام دبیر کل سازمان ملل در حذف نام ائتلاف سعودی از فهرست ناقضان حقوق بچه ها را محکوم کردند.

ضیف الله الشامی سخنگوی دولت نجات ملی یمن گفت: تصمیم سازمان ملل در حذف نام ائتلاف سعودی از فهرست ننگ ناقضان حقوق بچه ها در یمن اعتیار این نهاد بین المللی و اصول آن را در بوته آزمایش قرار می دهد.

به گزارش شبکه المسیره، این مقام یمنی افزود: این اقدام سازمان ملل به ائتلاف سعودی برای ارتکاب جرایم بیشتر جنگی علیه بچه ها یمن چراغ سبز می دهد.

الشامی گفت: تصمیم دبیر کل سازمان ملل بچه ها یمن را اهداف ائتلاف دشمن قرار می دهد و سازمان ملل را شریک این جنایات می کند.

سخنگوی دولت نجات ملی یمن دبیر کل سازمان ملل و سازمان ملل را مسئول هر گونه جرم یا تخلفی علیه بچه ها یمن از سوی ائتلاف سعودی دانست.

وزارت بهداشت یمن هم اقدام دبیر کل سازمان ملل در حذف نام ائتلاف سعودی از فهرست ننگ ناقضان حقوق بچه ها را تقبیح کرد و گفت: شکنندگی و ضعف سازمان ملل موجب شده است که این سازمان از دیدن اجساد تکه پاره شدن بچه ها یمن ناتوان باشد در حالی که بیش از هفت هزار و 732 کودک با موشک های ائتلاف شهید یا زخمی شده اند.

وزارت بهداشت یمن گفت: محاصره یمن قریب به دو و نیم میلیون کودک یمنی زیر پنج سال را به سوء تغذیه مبتلا کرده است که بیش از نیم میلیون آنها دچار سوء تغذیه شدید هستند.

بر اساس این بیانیه 50 درصد از مبتلایان و فوتی های بیماری وبا بچه ها هستند، زیرا بیشتر در معرض ابتلا هستند، علاوه بر اینکه این بیماری با سوء تغذیه آنها همزمان شده که احتمال مرگشان را بالا می برد.

وزارت بهداشت یمن گفت: کوری و کری سازمان ملل موجب شده که بیانیه سالیانه خود را درباره فهرست سیاه کشتار بچه ها و آمار و ارقام عربستان و ائتلاف آن در یمن را بی تفاوت باشد و حتی شرم و انسانیت نداشته باشد.

در پایان این بیانیه خطاب به سازمان ملل آمده است: اگر آمار و ارقام بچه ها قربانی شاخصی برای قراردادن ائتلاف در فهرست سیاه نبوده، آیا پول های عربستان معیار اول و آخر در گزارش هایتان بوده است؟.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "صنعاء: سازمان ملل در برابر گرسنگی و کشتار میلیون ها کودک یمنی کور و کر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعاء: سازمان ملل در برابر گرسنگی و کشتار میلیون ها کودک یمنی کور و کر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید