سود 90 شرکت سرمایه گذار ازطریق سامانه سجام واریز شد

به گزارش وبلاگ داریوش، تهران (پانا) - مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت که از اول سال 99 تا روز 25 آذر 99 دقیقا 90 شرکت بورسی و فراموشی از سامانه توزیع سود سجام استفاده کردند.

سود 90 شرکت سرمایه گذار ازطریق سامانه سجام واریز شد

به گزارش وبلاگ داریوش، حسین قشمی مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی، در رابطه با واریز سود بیش از 10 میلیون سهامدار به وسیله سامانه سجام، اظهار کرد: سامانه جامع توزیع سود بر اساس درخواست سهامداران خرد، ناشران بورس و فرابورس در سال 98 تشکیل شد، برخی از ناشران باتوجه به در خواست خود سود سهامدارانشان را به وسیله اطلاعات حاضر در این سامانه واریز کردند.

او اعلام کرد: در سال 99 این سامانه کار خود را به صورت جدی شروع کرد، تصور ما این بود که در سال 99 نهایتا صد ناشر می توانند از این سامانه جهت توزیع سود استفاده نمایند اما از اول سال 99 تا روز 25 آذر 99 دقیقا 90 شرکت بورسی و فراموشی از سامانه توزیع سود سجام استفاده کردند.

مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی، توضیح داد: در حال حاظر 19 میلیون تراکنش به منظور واریز سود به وسیله این سامانه انجام شده است .

قشمی در رابطه با تصویب قانونی مبنی واریز سود به وسیله سامانه سجام، گفت: طی جلساتی که در شورای عالی بورس برگذار شده این امر تصویب شده به طوری که می توانیم این نوید را به سهامداران بدهیم که کانون سپرده گذاری مرکزی دارد کوشش های لازمه را منظور واریز سود سهامداران به وسیله این سامانه انجام می دهد، نکته ای که باید به آن اشاره نمود افرادی که توانسته اند سود خود را به وسیله این سامانه دریافت نمایند رضایت لازمه را داشته اند.

او اضافه نمود: در 6 ماهه نخست سال نزدیک 45 شرکت به وسیله سامانه سجام توزیع سود نموده اند در حالی که طی دو ماه گذشته به این تعداد حدود 50 شرکت دیگر اضافه نموده شده، نکته ای باید به آن اشاره نمود اکنون 15 شرکت دیگر نیز قصد دارند که سود خود را از این طریق واریز نمایند، شرکت های سرمایه گذاری که یکبار برای واریز سود از این سامانه استفاده کردند به دلیل صرف جویی در زمان و هزینه گفته اند که دیگر قرار نیست به قبل باز گردیم.

مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی، گفت: در رابطه با بحث مطالبات سهام افراد یک پنل جداگانه ای طراحی و تست شده، ناشران که برآوردی از سود خود دارند و صورت مالیشان آنالیز شده می توانند مطالبات خود را به وسیله این پنل به شرکت سپرده گذاری مرکزی انتقال دهند، سپس مطالبات آن ها براساس اطلاعاتی که در سامانه سجام به ثبت رسیده پرداخت خواهد شد.

قشمی اعلام کرد: ناشرانی که از سال 90 تا 99 مجامعی داشته اند که نتوانسته اند سودی مبنی بر آن را واریز نمایند یا سهامدارانشان در دریافت با مشکل برخورد کردند می توانند با استفاده از (پنل مطالبات جامع توزیع)سود اقدامات لازمه را انجام دهند و معوقات را واریز نمایند.

او در خاتمه گفت: یک سری از مجامع فرصت قانونی خود را از دست داده اند یعنی مدت 8 ماهی که در مجمع برای واریز سود به آن ها داده شد بود را نادیده گرفته اند به همین دلیل اکنون نمی توانند دیگر سود خود را از این طریق واریز نمایند.

علیرضا ماهیار معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی در گفت و گو با خبرنگار بورس وبلاگ داریوش، در رابطه با تعداد فوتیان سهام عدالت که روش غیر مستقیم را انتخاب نموده اند از زمان آزاد سازی تا کنون، گفت: از سی میلیون نفری که روش غیر مستقیم را انتخاب نموده بودند تا کنون حدود پنج میلیون نفر را از دست داده ایم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "سود 90 شرکت سرمایه گذار ازطریق سامانه سجام واریز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود 90 شرکت سرمایه گذار ازطریق سامانه سجام واریز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید