سلطانی فر: احتمالاً بازی های المپیک توکیو به دلیل ویروس کرونا با تأخیر چند ماهه روبرو می شود

به گزارش وبلاگ داریوش، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، احتمالا با تأخیر چند ماهه در برگزاری بازی های المپیک 2020 توکیو روبرو خواهیم بود.

سلطانی فر: احتمالاً بازی های المپیک توکیو به دلیل ویروس کرونا با تأخیر چند ماهه روبرو می شود

به گزارش وبلاگ داریوش و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر با اشاره به برگزاری بازی های المپیک در سال آینده گفت: بر اساس برنامه ریزی که اجرا شده بود، مسابقات المپیک قرار بود از سوم مردادماه آغاز شود که حدود پانزده روز طول می کشد. براین اساس، قبل از آن در رشته های مختلف مسابقات انتخابی و کسب سهمیه باید برگزار می شد که با توجه به شیوع ویروس کرونا، مسابقات انتخابی الان در بسیاری از کشورها به تأخیر افتاده است.

وی شرح داد: امیدواری فدراسیون های دنیای و IOC این است که در یکی دو ماه آینده بتوانند شرایط با ثباتی در کشورها بوجود بیاید که این مسابقات انتخابی و کسب سهمیه برگزار شده تا بازی های المپیک در موعد مقرر برگزار شود. شرایطی که الان کشورها با آن روبرو هستند و 100 کشور دنیا درگیر ویروس کرونا هستند و خود کشور ژاپن هم کشور درگیری است که بیش از هزار نفر از مردم مبتلا شدند و تعدادی جان خودشان را از دست دادند. ما فکر می کنیم که فرایند برگزاری مسابقات کسب سهمیه که از حالت طبیعی آن خارج شده، بالإجبار در ماه هایی بتواند برگزار شود که این ماه ها خیلی فاصله نداشته باشد یا اصلا تقارن پیدا کند با بازی های المپیک.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: تصور خیلی از دست اندرکاران ورزش این است که با توجه به شیوع ویروس کرونا و آلودگی که در بیش از صد کشور ایجاد کرده است، احتمالا با یک تأخیر چند ماهه در برگزاری بازی های المپیک 2020 توکیو روبرو خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سلطانی فر: احتمالاً بازی های المپیک توکیو به دلیل ویروس کرونا با تأخیر چند ماهه روبرو می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: احتمالاً بازی های المپیک توکیو به دلیل ویروس کرونا با تأخیر چند ماهه روبرو می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید