رئال مادرید و بارسلونا و درآمدزایی بالاتر از 14 کشور دنیا

به گزارش وبلاگ داریوش، بارسلونا و رئال مادرید در سال گذشته در مجموع بیش از 14 کشور جهان درآمدزایی داشتند.

رئال مادرید و بارسلونا و درآمدزایی بالاتر از 14 کشور دنیا

به گزارش وبلاگ داریوش به نقل از ورزش سه، اگر ال کلاسیکو یک ایالت بود قدرت اقتصادی بیشتری نسبت به 14 کشور جهان داشت. رئال مادرید و بارسلونا سال گذشته در مجموع یک میلیارد و 596 میلیون یورو درآمدزایی داشتند یعنی بیشتر از تولید خالص کشورهایی همچون ساموا، جزایر سلیمان، تونگا، دومینیکن، میکرونزی و... این یک نشانه از اهمیت دیدار امشب رئال مادرید و بارسلوناست.

با این یک میلیارد و 596 میلیون یورو در آمدزایی در حالی باشگاه سفیدپوشان و آبی اناری ها در صدر رنکینگ جهانی قرار دارند که فرایند صعودی شان ادامه دارد. رئال مادرید انتظار دارد در این فصل 8.6 درصد (65 میلیون یورو) و بارسلونا 5.8 درصد (57 میلیون یورو) افزایش درآمد داشته باشند.

دو قدرت بزرگ جهان فوتبال مرزهای خود را برای افزایش درآمد گسترش می دهند. رشد اقتصادی رئال و بارسا بیش از همه بیرون از اسپانیا بوده است.

فلورنتینو پرز(رئیس رئال) اخیرا در مصاحبه ای گفته بود که رئال مادرید یک باشگاه جهانی است. دو باشگاه از شبکه های اجتماعی به خوبی درآمدزایی می کنند. آنها در مجموع 478 میلیون دنبال کننده دارند. علاوه بر این از طریق حق پخش در حال درآمدزایی هستند و تقریبا 650 میلیون نفر آخرین ال کلاسیکو را تماشا کردند.

بدون در نظر دریافت بلیت های بازی در سانتیاگو برنابئو و نوکمپ، درآمدهایی که باشگاه ها از طریق فعالیت هایی همچون تور برنابئو (بلیت ورودی 25 یورو) و تجربه نوکمپ (قیمت پایه 26 یورو) به دست می آورند قابل توجه است. در هر سال 2.3 میلیون نفر از دو ورزشگاه بازدید می کنند. اگر این آمار از لحاظ توریستی بررسی شود افزایش پیدا می کند. شمار بازدیدکننده ها از کشورهایی همچون اسلواکی 2.2 میلیون، اکوادور 1.7 میلیون، نیجریه 1.9 میلیون و لیبی 1.8 میلیون است.

ال کلاسیکو یک رقابت جهانی است و نشانه بزرگ دو باشگاهی است که به فراتر از مرزها حتی در بحث اقتصادی رسیده اند.

دیدار رئال مادرید و بارسلونا ساعت 23:30 امشب در سانتیاگو برنابئو برگزار می شود.

  • داور ال کلاسیکو مشخص شد
منبع: همشهری آنلاین

به "رئال مادرید و بارسلونا و درآمدزایی بالاتر از 14 کشور دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئال مادرید و بارسلونا و درآمدزایی بالاتر از 14 کشور دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید