خودروی متصل به اینترنت رونمایی می شود

به گزارش وبلاگ داریوش، گروه توسعه فناوری های نوین خودرویی ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با همکاری مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع یک خودروساز ایرانی رویداد فناورانه خودروهای آینده را در تاریخ 25 و 26 مهر ماه برگزار می کند.

خودروی متصل به اینترنت رونمایی می شود

این رویداد با هدف بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های شرکت های دانش بنیان در ارتقا صنعت خودرو، نفوذ فناوری و توان علمی، تخصصی و فنی نخبگان، صنایع توانمند در حوزه های خودروهای برقی و هیبریدی، خودروهای متصل، زیرساخت ها و تجهیزات، تست و آزمون به مدت دو روز در محل مرکز تحقیقات و نوآوری یک خودروساز ایرانی برگزار می شود.

در این رویداد 30 شرکت دانش بنیان حضور دارند و جلسات D2B و انجام مذاکرات عقد تفاهم نامه ها و قراردادها برگزار می شود. همچنین نیازهای فناورانه صنایع خودروسازی نیز با حضور شرکت های دانش بنیان ارائه خواهد شد.

ارائه توانمندی شرکت های دانش بنیان و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای این شرکت های فعال در صنعت خودرو از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این رویداد به شمار می رود.

بر اساس اعلام گروه خودروسازی قرار است یک خودروی متصل که فناوری اتصال آن حاصل دستاورد محققان کشور است رونمایی شود.

این رویداد با همکاری یک شرکت خودروسازی و یک اپراتور تلفن همراه برگزار خواهد شد.

خودروی متصل ماشینی است که به اینترنت دسترسی دارد و معمولاً به یک شبکه بی سیم محلی نیز مجهز است. ماشین با به اشتراک گذاری دسترسی اینترنت با دستگاه های دیگر در داخل و خارج از خودرو ارتباط برقرار کند. همچنین خودرو دارای تکنولوژی های ویژه ای است که به اینترنت یا شبکه بی سیم وصل شده و مزایای بیشتری را برای راننده فراهم می کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "خودروی متصل به اینترنت رونمایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروی متصل به اینترنت رونمایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید