جنگ ها چگونه ما را تغییر می دهند؟، تأملی درباره جنگ و کندوکاوی در دنیای رازآلود آن

به گزارش وبلاگ داریوش، بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه کتاب جنگ ها چگونه ما را تغییر دادند؟ نوشته مارگارت مک میلان با ترجمه سودابه قیصری را روانه بازار نشر کرد.

جنگ ها چگونه ما را تغییر می دهند؟، تأملی درباره جنگ و کندوکاوی در دنیای رازآلود آن

کتاب پرسش های گوناگونی را پیرامون جنگ و چرایی آن پیش می کشد، اگر چه نویسنده در این کتاب، ادعای یافتن و ارایه پاسخ هایی قطعی برای این پرسش ها را ندارد و فقط می کوشد که تا جایی که ممکن است به ادراکی از جنگ و ریشه ها و علل وقوع آن دست یابد و این ادراک را با ما در میان بگذارد.

مک میلان در کتاب جنگ ها چگونه ما را تغییر دادند؟ بر آن است که نشان دهد جنگ، بیش از آن با جامعه بشری در پیوند و درهم تنیده با آن است که بگردد به سادگی آن را فقط به عنوان اختلالی فراموش شدنی در نظر گرفت. او در این کتاب، با ریشه یابی و تحلیل پدیده جنگ، هشدار می دهد که جنگ را جدی بگیریم. چون واقعیت جنگ فرق دارد با آنچه از آن در فیلم ها و داستان های حماسی و قهرمانانه به ما نشان داده می گردد.

به نظر می رسد مارگارت مک میلان در کتاب جنگ ها چگونه ما را تغییر دادند؟ می کوشد با پرداختن به جنبه های گوناگون پدیده شوم و مرگبار جنگ، این پدیده را تا جای ممکن قابل درک و از آن رازگشایی کند و نه با نگاهی احساسی، بلکه با دیدی واقع بینانه، به جوانب و تأثیرات گوناگون جنگ بنگرد. کتاب جنگ ها چگونه ما را تغییر دادند؟ تأملی درباب جنگ و کندوکاوی در دنیای رازآلود آن است.

مارگارت مک میلان، زاده 23 دسامبر سال 1943، تاریخ نگار و استاد دانشگاه اهل کانادا است. او برنده جوایزی همانند نشان افسری کانادا و جایزه ادبی ساموئل جانسون شده است.

بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه جنگ ها چگونه ما را تغییر دادند؟ نوشته مارگارت مک میلان با ترجمه سودابه قیصری در 464 صفحه را به بهای 410 هزار تومان روانه بازار نشر کرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "جنگ ها چگونه ما را تغییر می دهند؟، تأملی درباره جنگ و کندوکاوی در دنیای رازآلود آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ ها چگونه ما را تغییر می دهند؟، تأملی درباره جنگ و کندوکاوی در دنیای رازآلود آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید