جایزه بوکر بین الملل به نویسنده 29 ساله رسید

به گزارش وبلاگ داریوش، مارکی لوکاس ریجنولد نویسنده هلندی با رمان ناراحتی غروب به عنوان جوان ترین برنده تاریخ جایزه بوکر بین المللی نام گرفت.

جایزه بوکر بین الملل به نویسنده 29 ساله رسید

به گزارش وبلاگ داریوش به نقل از گاردین، جایزه ادبی 50 هزار پوندی به صورت برابر میان مارکی لوکاس ریجنولد نویسنده و مترجم آن میشل هاچیسون تقسیم خواهد شد.

رمان ناراحتی غروب که از زبان هلندی به انگلیسی ترجمه شده درباره دختری از یک خانواده مسیحی و مذهبی است که برادر او در یک تصادف رانندگی کشته می گردد، در حالی که قبل از این تصادف آن دختر آرزو نموده بود برادرش به جای خرگوشِ او بمیرد. در نتیجه این اتفاق خانواده او از هم می پاشد و او اسیر تخلیات خطرناکی می گردد.

اشراق درخت گوجه سبز نوشته شکوفه آذر نویسنده ایرانی مقیم استرالیا با مترجمی ناشناس از زبان فارسی، ماجراهای آهن چینی نوشته گابریلا کابزون با ترجمه ای از آیونا مکینتایر و فیونا مکینتاش از زبان اسپانیایی، تیل نوشته دنیل کلمان ترجمه شده توسط راس بنجامین از زبان آلمانی، فصل طوفان نوشته فرناندا ملچر با ترجمه سوفی هیوس از زبان اسپانیایی و پلیس حافظه نوشته یوکو اوگوا ترجمه شده توسط استفان سیندر از زبان ژاپنی دیگر نامزدهای نهایی جابزه بوکر بین المللی 2020 بودند.

جایزه 50 هزار دلاری بوکر بین المللی به صورت برابر میان نویسنده و مترجم تقسیم می گردد و هر یک از نویسندگان راه یافته به فهرست نهایی این جایزه ادبی نیز مبلغ 1000 دلار دریافت می نمایند.

تمامی مراحل جایزه ادبی بوکر بین المللی از اعلام نامزدهای نهایی تا اعلام برنده این رویداد ادبی سال جاری به سبب شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جایزه بوکر بین الملل به نویسنده 29 ساله رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه بوکر بین الملل به نویسنده 29 ساله رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید