تشکیل کمیته ویژه بازپس گیری اراضی بلا استفاده در شهرک ها

به گزارش وبلاگ داریوش، یاسر امینی از تشکیل کمیته ای ویژه برای بازپس گیری اراضی شهرک های صنعتی از افرادی که زمین در اختیار گرفتند اما فعالیت تولیدی و صنعتی در این زمین ها انجام ندادند، اطلاع داد.

تشکیل کمیته ویژه بازپس گیری اراضی بلا استفاده در شهرک ها

به گزارش وبلاگ داریوش مازندران مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران گفت:شرکت شهرک های صنعتی مازندران برنامه ای منظم برای رصد واحدهای راکد و غیبرطرفال و ارزیابی آن ها دارد.

وی ضمن اشاره به سخنان ارزشمند و هدایتگر رهبر معظم انقلاب در برنامه زنده تلویزیونی خطاب به ملت عظیم ایران گفت:حضرت ایت الله خامنه ای با اشاره به ابعاد چند جانبه ایجاد اشتغال در جامعه، یکی از برنامه های مهم و مورد انتظار از دولت ها را برنامه ایجاد اشتغال دانسته اند و تصریح نموده اند؛ افرادی که به علت منافع شخصی خود و برای استفاده از زمین و ارزش اضافه نموده آن، کارخانه ها را به تعطیلی می کشانند، بدانند که مرتکب کار باطل و حرام شده اند و این کار، خیانت به مردم و کارگران و استقلال و اقتصاد کشور و ضربه به فراوری ملی است.

امینی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب اسلامی، دستگاه های مسئول به ویژه وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی را به نقش آفرینی جدی برای مقابله با این پدیده و برخورد با این افراد توصیه نموده اند خاطر نشان کرد:رهبری با اشاره به نظر کارشناسان اقتصادی مبنی بر لزوم فعال شدن کارگاه های کوچک و متوسط در کنار کارگاه های عظیم، خواهان گسترش این کارگاه ها علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه ساز فراوری ثروت برای عموم مردم به ویژه طبقات ضعیف و متوسط شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران گفت: شرکت شهرک های صنعتی مازندران یک برنامه منظم برای رصد واحدهای راکد و غیبرطرفال و ارزیابی آن ها دارد.

امینی در ادامه اضافه نمود: این مهم به وسیله کلینیک های کسب و کار ایجاد شده در سطح استان و با حضور فعالان علمی و اقتصادی راهبری می شوند .

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران توضیح داد:امیدواریم در سال 1400 شرکت شهرک های صنعتی استان بتواند واحدهای راکد و غیبرطرفال را به چرخه فراوری و فعالیت بازگرداند که کلینیک های عارضه یابی به تدریج به سراغ آن ها می فرایند.

امینی تأکید کرد: انجام این مهم نیازمند حمایت بانک ها و همچنین کارگروه تسهیل و برطرف موانع فراوری استان است چرا که بیش از 57 درصد موانع پیش روی این واحدها مسائل بانکی و اقتصادی می باشد.

وی در ادامه گفت: بخشی از مسائلی که اکنون در شرکت شهرک های صنعتی استان با آن مواجهیم، مربوط به واحدهایی است که در سال های گذشته زمین در اختیار گرفته اند، اما این تحویل زمین منجر به فراوری نشده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: با انجام آنالیز ها در این زمینه با تشکیل کمیته ای ویژه، قصد داریم افرادی که زمین در اختیار گرفته اند اما قصد بهره برداری از آن برای فعالیت های فراوریی و صنعتی را ندارند و تنها زمین را به قصد سوداگری در اختیار دارند، بازپس بگیریم.

امینی اضافه نمود: برنامه سال جاری ما بازپس گیری این اراضی با یاری دستگاه قضایی است.

وی اضافه نمود: همچنین منبعد، در دستورالعمل سازمانی واگذاری زمین، فروش زمین به غیر ممنوع و افراد باید حتماً خاتمه کارشان را تحویل دهند تا پس از آن پروانه بهره برداری به آنان اعطاء گردد ، به این ترتیب جلوی اقدامات غیرصنعتی، دلالی و سوداگری در استان گرفته خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران در خاتمه گفت: طبق برنامه اراضی که از این طریق آزادسازی می شوند، به واحدهای فناور و دانش بنیان، واحدهایی که به فراوری داخل و افزایش عمق ساخت داخل اهتمام داشته باشند و همچنین واحدهایی که به فراوری کالاهای جایگزین واردات خواهند پرداخت، تخصیص خواهد یافت.

منبع: جام جم آنلاین

به "تشکیل کمیته ویژه بازپس گیری اراضی بلا استفاده در شهرک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیته ویژه بازپس گیری اراضی بلا استفاده در شهرک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید