تست خانگی ویروس کرونا به زودی آماده می گردد

به گزارش وبلاگ داریوش، بنیاد بیل گیتس از یک طرح تست خانگی ویروس کرونا در شهر سیاتل پشتیبانی می نماید که طی هفته های آینده آماده خواهد شد.

تست خانگی ویروس کرونا به زودی آماده می گردد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ داریوش به نقل از انگجت، بنیاد بیل گیتس از یک طرح تست خانگی ویروس کرونا در شهر سیاتل پشتیبانی می نماید که طی هفته های آینده آماده خواهد شد.

به زودی تشخیص خیلی از افراد آلوده به ویروس کرونا بسیار آسان و ایمن تر خواهد بود. تیم پشتیبان پروژه بنیاد بیل گیتس به سیاتل تایمز گفت که آماده سازی کیت های آزمایش خانگی برای این ویروس جدید طی هفته های آینده آماده خواهد شد.

با یاری این تست بیماران احتمالی از طریق سواب نمونه ای از محتویات بینی را برای آزمایش بیشتر به آزمایشگاه می فرستند و نتایج آن در مدت یک یا دو روز آماده می گردد.

اگر شخصی به این ویروس آلوده باشد، می تواند پرسشنامه آنلاین را برای مشخص اینکه با چه افرادی در ارتباط بوده و در چه مکان هایی حضور داشته پر کند؛ این فرایند به مقامات یاری می نماید تا به این دسته از افراد هشدار دهند تا برای تشخیص ابتلا یا عدم ابتلا به ویروس کرونا اقدامات لازم را انجام دهند.

این آزمایش باعث می گردد افراد در خانه بمانند و از احتمال انتشار ویروس بکاهند. در عین حال می تواند با پردازش تعداد زیادی تست در یک زمان نسبتاً کوتاه ، نوبت دهی را نیز بهبود بخشد.

بنیاد بیل گیتس تخمین زده است که آزمایشگاه برای آغاز حدود 400 آزمایش در روز انجام دهد، اما در نهایت باید این تعداد به هزاران آزمایش در طی یک روز برسد.

این طرح از دانشگاه واشنگتن است که در ابتدا برای ردیابی بیماری های عفونی مانند آنفلوانزا صورت گرفته است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "تست خانگی ویروس کرونا به زودی آماده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست خانگی ویروس کرونا به زودی آماده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید