ترکیب دو روش درمانی برای از بین بردن سلول های سرطانی

به گزارش وبلاگ داریوش، محققان در روش درمانی جدید سرطان از سلول های گرم خون برای هدف قرار دادن تومور ها استفاده کردند. این روش درمانی به صورت ترکیبی بوده که نشان می دهد دو روش درمانی ممکن است به مراتب بهتر از یک روش درمانی باشد.

ترکیب دو روش درمانی برای از بین بردن سلول های سرطانی

یکی از بزرگترین چالش های درمان سرطان، رساندن دارو به تومور ها است. بسیاری از دارو هایی که در ظرف پتری امیدوارنماینده به نظر می رسند در نهایت به این دلیل که نمی توانند به تومور دست یابند یا نمی توانند به آنجا برسند، کنار گذاشته می شوند. این دارو ها بدون اینکه صدمه زیادی وارد نمایند عملا در درمان عقیم هستند.

به تازگی محققان چینی یک روش درمانی جدید برای درمان سرطان ایجاد کردند که ممکن است به لطف سلول های خونی اصلاح شده که در معرض نور گرم می شوند برای درمان تومور ها مفید باشد.

این روش درمانی جدید سرطان، ترکیبی از دو روش درمانی موجود - ایمونوتراپی و فوتوترمال بوده که آن ها را به یک روش ترکیبی تبدیل نموده است.

موش هایی که تحت درمان با این روش جدید قرار گرفتند، همگی در انتها مطالعه زنده ماندند. ایمونوتراپی از سیستم ایمنی بدن خود بیمار به عنوان سلاحی علیه سرطان استفاده می نماید. این روش ممکن است شامل یک واکسن یا دارو های تحریک نماینده سیستم ایمنی باشد.

فوتوترمال درمانی بیشتر عملی است. نانوذرات، که برای گرم شدن در معرض طول موج های خاصی از نور قرار می گیرند، به بدن بیمار تزریق می شوند. با تمرکز نور بر تومور، پزشکان می توانند نانوذرات را در همان مکان دقیق گرم نمایند و سلول های سرطانی را از بین ببرند.

محققان برای روش درمانی جدید خود، پلاکت های خون را اصلاح کردند تا هم داروی تحریک نماینده سیستم ایمنی بدن (که سلول های ایمنی بدن را برای حمله فراخوانی می نماید) و هم نانوذرات فوتوترمال را در خود داشته باشد.

آن ها سلول های خونی اصلاح شده را در برابر نه مدل مختلف سرطان موش آزمایش کردند. هنگامی که محققان نور مادون قرمز نزدیک را به تومور های موش های آزمایشگاهی می تابانند، پلاکت های نزدیک تومور گرم می شوند. این باعث شد سلول ها داروی تحریک نماینده سیستم ایمنی را آزاد نمایند و سپس واکنش ایمنی شروع می گردد.

بعضی از پلاکت ها نیز در اثر گرما به پلاکت های کوچکتر شکسته شدند. تکه های سلول های خونی به اندازه کافی کوچک بودند که به داخل تومور وارد شوند و داروی تحریک نماینده سیستم ایمنی را با خود به همراه آورند.

این روش درمانی جدید ضدسرطان تقریباً به طور کامل در موش ها تومور را متوقف کرد و در انتها آزمایش 100 روزه، همه آن ها هنوز زنده بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترکیب دو روش درمانی برای از بین بردن سلول های سرطانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب دو روش درمانی برای از بین بردن سلول های سرطانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید