تبدیل منطقه 19 به منطقه پایلوت دوستدار محیط زیست با تحقق اقدامات ویژه

به گزارش وبلاگ داریوش، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همراه با شهردار منطقه 19 و جمعی از شهروندان حامی محیط زیست، همزمان با 29 دی روز هوای پاک مهمان ویژه برنامه گرامیداشت این روز در بوستان بزرگ ولایت بودند.

تبدیل منطقه 19 به منطقه پایلوت دوستدار محیط زیست با تحقق اقدامات ویژه

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ داریوش به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، در این همایش سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن تشکر از فعالیت های زیست محیطی مدیریت شهری این منطقه، مسئله خلازیر را موضوع جدی زیست محیطی اعلام و بر حل آن با مشارکت همه نهاد های مربوطه تأکید کرد.

به گفته این مسئول عدم توسعه درست کلانشهر ها و برنامه لجام گسیخته توسعه صنایع در شهرها، افزایش خودرو ها اعم از تردد کامیون ها و حجم زیادی از خودرو های سواری و موتورسیکلت ها و ناوگان حمل و نقل فرسوده از جمله عوامل آلودگی هوای شهر تهران هستند.

محمودی تأکید کرد: با تعمیر ناوگان فرسوده شهر تهران وتأمین گازوئیل مناسب تر به عنوان برنامه های کوتاه مدت و بعلاوه اجرای برنامه های بلند مدت به وسیله تعامل بین بخشی و مشارکت مردم به عنوان اصلی مهم در این موضوع می توان شاهد حل بخش عمده ای از مشکل آلودگی هوا به ویژه در بخش جنوبی شهر تهران باشیم.

او منطقه 19 را منطقه ای مهم در بحث اجرای برنامه های محیط زیست دانست که با نگاه ویژه و حل مسائل زیست محیطی آن می تواند به عنوان منطقه ای پایلوت و دوستدار محیط زیست در بین منطقه ها تبدیل گردد.

در ادامه همایش مهدی راهنمایی شهردار منطقه 19 ضمن تشکر از نگاه و توجه ویژه مدیر کل محیط زیست استان تهران به اجرای برنامه های زیست محیطی در این منطقه و همه فعالان این عرصه، ترافیک و آلودگی هوا را دو موضوع متأثر از هم مطرح کرد و ادامه داد: حل مشکل آلودگی هوا موضوعی کشوری است و عزم جدی همه دستگاه ها به ویژه شهرداری را می طلبد.

او در تشریح بخشی از اقدامات زیست محیطی منطقه برای کاهش آلودگی محیط زیست بیان نمود: طی دو ماه گذشته شاهد اتفاقات خوبی همانند اجرای طرح بازیافت لاستیک و افتتاح کارواش نانوبخار در این منطقه بوده ایم. بعلاوه بحث توانمندسازی شهروندان درخصوص پسماند و تفکیک از مبدأ، استفاده از انرژی های نو و تبدیل بخش اعظمی از تأسیسات شهرداری به پنل های خورشیدی، پیگیری جدی بحث معاینه فنی خودرو ها و ... از دیگر اقدامات برنامه ریزی شده در این حوزه محسوب می شوند.

راهنمایی در ادامه به ساماندهی خلازیر و ناحیه 3 به عنوان دغدغه های جدی در محیط زیست اشاره نمود و گفت: در این راستا ضمن کاهش آتش افروزی ها در این محدوده، برای حذف کامل آن کوشش خواهیم کرد. علاوه براین در آینده نزدیک با تکمیل و بهره برداری از تصفیه خانه مرکزی میوه و تره بار مشکل فاضلاب این محدوده نیز مرتفع خواهد شد.

او ابراز امیدواری کرد با اجرای برنامه های زیست محیطی و پروژه های دوستدار میحط زیست و نیز مشارکت جدی مردم فهیم و دلسوز این منطقه شاهد بهتر شدن هوای تهران و کاهش آلودگی هوا باشیم.

در سرانجام این همایش شهردار منطقه ضمن قدردانی از خدمات مدیرکل محیط زیست استان تهران و اهدای لوح، از فعالان محیط زیست تقدیر کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تبدیل منطقه 19 به منطقه پایلوت دوستدار محیط زیست با تحقق اقدامات ویژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل منطقه 19 به منطقه پایلوت دوستدار محیط زیست با تحقق اقدامات ویژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید