تامین بسته امنیت غذایی دانش آموزان چقدر بودجه می خواهد؟ ، توزیع شیر رایگان در 8 استان

به گزارش وبلاگ داریوش، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تا به امروز شیر رایگان در میان دانش آموزان منطقه ها کم برخوردارِ هشت استان کشور توزیع شده است گفت: تخصیص بودجه لازم برای توزیع بسته های امنیت غذایی از سوی سازمان برنامه به طور کامل محقق نشد؛ با این حال همچنان در حال پیگیری هستیم.

تامین بسته امنیت غذایی دانش آموزان چقدر بودجه می خواهد؟ ، توزیع شیر رایگان در 8 استان

به گزارش وبلاگ داریوش، صادق ستاری فرد با اعلام آخرین شرایط اجرای طرح بسته امنیت غذایی و توزیع شیر در میان دانش آموزان منطقه ها محروم اظهار کرد: برنامه ما این بود که بتوانیم شیر و تغذیه رایگان را با توجه به اعتبار دیده شده در تبصره 14 قانون بودجه از محل اعتبارات هدفمندی یارانه ها در میان دانش آموزان منطقه ها محروم توزیع کنیم.

وی اضافه نمود: اعتبار درنظر گرفته شده 1150 میلیارد تومان بود که محقق نشد و کوشش کردیم از محل های دیگری احتیاج دانش آموزان را به ویژه در منطقه ها روستایی و عشایری کم برخوردار تامین کنیم.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تا به امروز بخشی از اعتبارات مورد احتیاج که از محل های دیگری تامین شده را در اختیار استان هایی قرار داده ایم گفت: استان ها نیز از محل منابع در اختیار خودشان و منابعی که تزریق شده این کار را انجام می دهند.

ستاری فرد اضافه نمود: استان هایی که دانش آموز عشایری داشتند این کار را انجام دادند و شیر را توزیع می نمایند؛ هرچند پیش بینی ما همه استان ها بود اما نهایی نشد چون تخصیص ما از سوی سازمان برنامه به طور کامل محقق نشد؛ با این حال همچنان در حال پیگیری هستیم.

وی با بیان اینکه تا به امروز شیر رایگان دانش آموزی در منطقه ها کم برخوردارِ هشت استان توزیع شده است عنوان نمود: رئیس سازمان برنامه و بودجه به ما وعده داده که سال جاری یا سال آینده این موضوع را در اولویت قرار دهند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: تغذیه و توزیع شیر رایگان برای ما بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا هم در تامین سلامت و هم اینکه دانش آموزان را در موقعیت مناسب یادگیری قرار می دهد نقش دارد. تلقی ما این است که حتی می تواند بازماندگی از تحصیل را تا حدودی در منطقه ها محروم تعدیل نموده و کاهش دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "تامین بسته امنیت غذایی دانش آموزان چقدر بودجه می خواهد؟ ، توزیع شیر رایگان در 8 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین بسته امنیت غذایی دانش آموزان چقدر بودجه می خواهد؟ ، توزیع شیر رایگان در 8 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید