بسته اقتصادی منحصر به فرد ژاپن برای مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ داریوش، دولت ژاپن برای کمک به مردم این کشور در دوره مقابله با کرونا بسته اقتصادی منحصر به فردی را تصویب کرد.

بسته اقتصادی منحصر به فرد ژاپن برای مقابله با کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ داریوش به نقل از ان اچ کی، کابینه ژاپن به منظور مقابله با تأثیر ویروس جدید کرونا، اقدامات اضطراری مالی بی سابقه ای را تصویب کرده است. ارزش این بسته مالی 108 تریلیون ین، معادل حدود یک تریلیون دلار آمریکا، است. دولت تصمیم دارد جهت تأمین منابع مالی برای این بسته مالی اوراق قرضه جدید صادر کند.

این بسته شامل طرحی برای ذخیره کردن مقدار کافی از داروی ضد آنفلوآنزای آویگان تا سرانجام ماه مارس سال میلادی آینده است. هدف این است که تا دو میلیون نفر از مبتلایان به ویروس کرونا بطور بالقوه با این دارو درمان شوند.

یک اقدام کلیدی دیگر در بسته کمک مالی پرداخت مبلغ 300 هزار ین، حدود 2800 دلار آمریکا، به صورت بلاعوض به خانوارهایی است که از بابت شیوع جهانی ویروس کرونا ضربه مالی شدیدی را متحمل شده اند. کمک هزینه های جداگانه ای هم برای بچه ها پرداخت خواهد شد.

به منظور تأمین مالی بخشی از این بسته مالی، اوراق قرضه جدید به ارزش تقریبی 17 تریلیون ین یا حدود 150 میلیارد دلار آمریکا عرضه خواهد شد. این اقدام میزان کلی اوراق قرضه ای که دولت ژاپن در سال مالی جاری صادر کرده است را به بیش از 49 تریلیون ین، یا حدود 450 میلیارد دلار آمریکا، خواهد رساند.

این رقم شامل تأمین منابع مالی برای بودجه اولیه دولت برای سال مالی 2020 نیز می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بسته اقتصادی منحصر به فرد ژاپن برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته اقتصادی منحصر به فرد ژاپن برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید