باز شدن پای هنرهای دستی به جام جهانی 2018

به گزارش وبلاگ داریوش، پای هنرهای دستی به جام جهانی 2018 به وسیله هدیه دادن صنایع دستی در جام جهانی 2018 روسیه به رئیسان و معاونان فیفا باز می گردد.

باز شدن پای هنرهای دستی به جام جهانی 2018

پویا محمودیان مدیرکل صادرات صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:

طبق دعوتی که معاونت صنایع دستی از اعضای کارگروه فرهنگی فدراسیون فوتبال داشت، نمایشگاهی از بعضی رشته های فاخر صنایع دستی در ساختمان شماره یک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تشکیل شد تا با بازدید از آن بتوان از صنایع دستی به عنوان هدایایی که قرار است در جام جهانی 2018 روسیه به رئیسان و معاونان فیفا پیشکش گردد، استفاده کرد.

او ادامه داد:

نمایشگاهی در هشتی معاونت صنایع دستی برپا کردیم تا اعضای کارگروه فرهنگی فدراسیون فوتبال درباره اینکه کدام رشته صنایع دستی را می توانند هدیه دهند، انتخاب نمایند. بعلاوه بعد از بازدید، نشستی با اعضا برگزار گردید تا در این زمینه به تعامل برسیم.

او به حضور مدیر کل دیپلماسی وزارت خارجه، مشاور بین الملل رئیس فدراسیون فوتبال و بسیاری از مسئولان فوتبال کشورمان در این نشست اشاره نموده و عنوان نمود:

در جلسه بعدی که قرار است در اواخر اسفند 96 در فدراسیون فوتبال برگزار گردد، تصمیم نهایی برای این موضوع گرفته می گردد. در این زمینه گزینه های بسیاری به عنوان هدیه از جمله آثار استاد فرشچیان و کتاب مطرح شد که در نهایت توانستیم دوستان را ترغیب کنیم که صنایع دستی کشورمان را برای پیشکش به مسئولان کشورهای دیگر انتخاب نمایند.

محمودیان عنوان نمود:

قرار است همزمان با مسابقات جام جهانی 2018 روسیه، نمایشگاه صنایع دستی در مسکو برپا گردد. این اتفاق برای معاونت صنایع دستی بسیار ارزشمند است زیرا پیش بینی شده در زمان برگزاری این رویداد 20 هزار ایرانی ساکن کشورهای مختلف از مسکو بازدید داشته باشند.

وی اضافه کرد:

جام جهانی فرصت خوبی است تا از آن برای معرفی صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورمان استفاده کنیم. ما نیز سعی کردیم از تمام فرصت های پیش رو برای معرفی و شناخت این هنرصنعت در جهان استفاده کنیم تا بازار خوبی برای این کالای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ایجاد کنیم.

قبل از آغاز مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 میناکاری، صنایع دستی ایران به اینفانتینو رئیس فیفا، فاطما سامورا دبیر کل فیفا و ویتالی موتکو رئیس فدراسیون فوتبال روسیه به وسیله محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال هدیه داده شده بود.

منبع: کجارو / میراث آریا

به "باز شدن پای هنرهای دستی به جام جهانی 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز شدن پای هنرهای دستی به جام جهانی 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید