استاندار: چند نقطه در تهران برای برگزاری تجمعات معین می گردد

به گزارش وبلاگ داریوش، استاندار تهران با بیان اینکه موافق برگزاری تجمعات در چارچوب قانون هستیم، گفت: 2 یا 3 نقطه را در تهران به زودی برای برگزاری تجمعات معین می کنیم.

استاندار: چند نقطه در تهران برای برگزاری تجمعات معین می گردد

محسن منصوری در گفت گو با خانه ملت در مورد اقدامات دولت برای اجرای اصل 27 قانون اساسی پیرامون برگزاری آزاد تجمعات، گفت: اولا با برگزاری تجمعات در چارچوب قانون کاملا موافق هستیم. گاهی به نوعی تبلیغ شده که کشور یا دولت تحت هر شرایطی نمی خواهد به برگزاری تجمعات تن دهد که این روایت و تفسیر کاملا اشتباهی است.

استاندار تهران در ادامه اظهار کرد: قبل از این مسائل هم هر کسی که در چارچوب قانون به فرمانداری یا استانداری مراجعه و درخواست نموده است، ما قانونا درخواست وی را آنالیز کردیم و پاسخ دادیم. بعضی از بزرگواران به وسیله رسانه درخواست خود را مطرح می نمایند که این روال درستی نیست.

طرح درخواست به معنای اخذ مجوز نیست

وی توضیح داد: متقاضیان برگزاری تجمعات باید به صورت مکتوب درخواست خود را مطرح نمایند، این درخواست به کمیسیون مربوطه در حوزه معاونت سیاسی ارجاع، آنالیز و تصمیم گیری می گردد. طرح درخواست به معنای اخذ مجوز نیست. درخواست تنها در چارچوب قانون آنالیز می گردد. ما مشتاقیم که تجمعات حتی الامکان اجازه برگزاری دریافت کند و این را برای خود و کشورمان یک فرصت می دانیم.

تعیین 2 یا 3 دو یا سه نقطه در تهران برای برگزاری تجمعات

منصوری بعلاوه یادآور شد: نکته دوم اینکه پیرو دستور و فرمایشات رئیس جمهور، در شورای تامین استان تهران صحبت کردیم لذا محلاتی که به لحاظ تامینی مشکل خاصی نداشته باشند و به لحاظ ترافیکی امکان دسترسی مناسب داشته باشد و برای مردم چالش ایجاد نکند را در دو یا سه نقطه تهران به عنوان محلات برگزاری تجمع تعیین می کنیم.

وی ادامه داد: معاونت سیاسی وزارت کشور در حال تهیه و تدوین آیین نامه ای اجرایی است، ما هم مکان هایی را تعیین و معرفی می کنیم که فرایند این کار و محل این تجمع سریعا تعیین گردد سپس به صورت رسمی اعلام و اطلاع رسانی می گردد.

ظرف دو سه ماه آینده محلات برگزاری تجمعات تعیین می گردد

استاندار تهران با بیان اینکه این موضوع در فرایندی باید به تایید شورای تامین استان و شورای تامین امنیت کشور برسد، گفت: البته این موضوع از مواردی است که هم رئیس محترم جمهور در مصاحبه اخیر خود اعلام و هم به وزیر کشور دستور داده است. ما هم پیگیر انجام کار کارشناسی هستیم، امیدواریم ظرف دو سه ماه آینده به نتیجه برسد و اصل تعیین محل تجمعات، زود تعیین تکلیف گردد.

منبع: فرارو

به "استاندار: چند نقطه در تهران برای برگزاری تجمعات معین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار: چند نقطه در تهران برای برگزاری تجمعات معین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید