احتمال ادغام نوکیا و اریکسون برای غلبه بر هواوی و زد تی ای

به گزارش وبلاگ داریوش به نقل از گیزموچاینا، خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی بدون ذکر منبع اعلام کرده است شرکت فنلاندی نوکیا و شرکت سوئدی اریکسون احتمالا با یکدیگر ادغام شوند.

احتمال ادغام نوکیا و اریکسون برای غلبه بر هواوی و زد تی ای

به نظر می رسد رقابت میان دو شرکت روی درآمد نوکیا تاثیر گذاشته و سبب شده گروهی از مشاوران این راه چاره را ارائه کنند. راه چاره های احتمالی دیگر فروش برخی از دارایی های شرکت است. همچنین در این گزارش اشاره شده راه چاره های دیگر شامل تغییر سرمایه گذاری و ایجاد اصلاحاتی در ترازنامه نوکیا است.

البته ادغام یکی از گزینه های پیش روی نوکیا است و احتمال دارد این شرکت هرگز ادغام نشود. اما اگر این اتفاق بیافتد، نوکیا و اریکسون شانس بیشتری برای غلبه هواوی و زد تی ای در رقابت برای توسعه فناوری 5G دارند.

در حال حاضر نوکیا با مشکلاتی روبرو است. ارزش سهام آن در سال گذشته به یک سوم کاهش یافته است. اما اخبار ادغام دو شرکت سبب شد ارزش سهام نوکیا 3 درصد رشد کند. با این وجود ادغام دو شرکت بزرگ موانعی را نیز در بر خواهد داشت.

نوکیا تغییراتی در مدیریت خود انجام داده است. همچنین این شرکت سرمایه گذاری کلانی در فناوری 5G انجام داده تا بتواند با شرکت های دیگر رقابت کند. به همین دلیل درآمد آن تحت تاثیر قرار گرفته است. به همین دلیل این شرکت اعلام کرده تا 2021 میلادی تغییرات زیادی در درآمد آن وجود نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "احتمال ادغام نوکیا و اریکسون برای غلبه بر هواوی و زد تی ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ادغام نوکیا و اریکسون برای غلبه بر هواوی و زد تی ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید