30 روز طول می کشد تا کرونا از بدن بیرون برود، تخمین صحت تست ها

به گزارش وبلاگ داریوش به نقل از سی ان ان، براساس تحقیقی که در نشریه بریتیش مدیکال ژورنال منتشر شده، بیماران کووید 19 باید یک ماه منتظر بمانند تا مشخص شود ویروس کرونا از بدن آنها خارج شده است یا خیر.

30 روز طول می کشد تا کرونا از بدن بیرون برود، تخمین صحت تست ها

دکتر فرانچسکو ونتورلی از دانشگاه مودنا -رجیو امیلیا و همکارانش روی 1162 بیماری مطالعه کردند که با استفاده از تست PCR ابتلای آنان به کووید 19 تشخیص داده شده بود.

این بیماران 15 روز پس از انجام تست اولیه، 14 روز پس از تست دوم و 9 روز پس از تست سوم تحت آزمایش کرونا قرار گرفتند. محققان فاصله های زمانی اجرای تست را با توجه به توصیه های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های اروپا تعیین کردند.

نتیجه تست نخست 60.6 درصد از بیماران بهبود یافته از کووید 19، منفی بود. یک تست دیگر نیز نتیجه منفی 78.7 درصد از بیماران را تایید کرد. محققان معتقدند مقایسه نتایج این دو تست نشان می دهد از هر 5 نتیجه تست منفی، احتمالاً یکی از آنها اشتباه است. این بدان معنا است که بسیاری از بهبودیافتگان کووید 19 پس از منفی شدن تستشان، ممکن است همچنان ناآگاهانه ویروس را به دیگران منتقل کنند.

همچنین پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که پس از منفی شدن 2 تست متوالی PCR، ویروس کرونا به طور کامل از بدن بیمار حذف شده است. در کل 30 روز پس از تشخیص بیماری در فرد و 36 روز از زمان ظهور علائم آن، این ویروس از بدن انسان پاک می شود.

البته پاک شدن ویروس از بدن بیماران مسن تر و افرادی که شدت بیماری آنها بیشتر است، مدت زمان طولانی تری طول می کشد. مدت زمان پاک شدن ویروس از بدن افراد بالاتر از 50 سال، 35 روز و برای افراد بالای 80 سال، 38 روز اعلام شده است.

همچنین طبق تحقیق 33 روز طول می کشد تا ویروس از بدن بیمارانی که در بیمارستان بستری نمی شود، پاک شود. مدت زمان پاک شدن ویروس از بدن بیماران بستری شده در بیمارستان 38 روز تخمین زده شده است.

محققان اشاره می کنند درک زمان خروج ویروس از بدن بیماران عاملی کلیدی در تعیین استراتژی های تست است و سبب می شود بیماران بیش از مدت زمان لازم در قرنطینه نمانند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "30 روز طول می کشد تا کرونا از بدن بیرون برود، تخمین صحت تست ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 روز طول می کشد تا کرونا از بدن بیرون برود، تخمین صحت تست ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید