پدافند رسانه ای ابزاری برای مقابله تهدیدات مردم محور دشمن است

به گزارش وبلاگ داریوش، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در نشست هم اندیشی و همفکری با خبرنگاران و فعالان رسانه ای استان، بر اهمیت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی پدافند غیرعامل در بین مردم تاکید کرد.

پدافند رسانه ای ابزاری برای مقابله تهدیدات مردم محور دشمن است

به گزارش خبرنگارما در تبریز ؛محمدباقر آقایی با اشاره به اهمیت مصون سازی افکار مردم در برابر تهدیدات مردم محور، گفت: افکار عمومی یکی از سرمایه های ملی مهم کشور بوده و اگر نتوانیم در این زمینه پیروز باشیم در سایر حوزه ها نیز پیروز نبوده و دشمن با هدف تسخیر افکار و اراده مردم به کشور ضربه خواهد زد.

وی گفت: با توجه به این مسائل، رسانه مکمل پدافند غیرعامل بوده و در یکسان سازی افکار عمومی نقش بسزایی دارد؛ بر همین اساس به دنبال تشکیل پدافند رسانه ای هستیم تا در این حوزه بتوانیم افکار عمومی را هدایت کرده و نقش موثر این حوزه را در تامین ایمنی و امنیت جامعه به کار گیریم.

آقایی با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل به نقش مردم در این حوزه با دید کلان نگاه می کند گفت: حفاظت از جان و اموال مردم، مصون سازی جامعه و زیرساخت ها از جمله وظایف و رسالت های پدافند غیرعامل است.

وی اذعان داشت: جنگ های امروزی سمت و سوی مردم محور، عقیده محور و رسانه محور را به خود گرفته و از رسانه به عنوان ابزار جنگ استفاده کرده و افکار عمومی را با سازمان دهی و مدیریت به عنوان عامل تهدید استفاده می کند. پس برای مقابله با این عامل تهدید نیاز به تشکیل پدافند رسانه ای است تا این ابزار جنگ را به یک ابزار دفاعی تبدیل کرده و افکار عمومی را در برابر تهدیدات مصون سازی کنیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل در تمامی حوزه ها مخصوصا حوزه پرتوی، گفت: باتوجه به اهمیت و حساسیت بسیار زیاد قرارگاه پرتوی در تلاش هستیم اولین جلسه این قرارگاه را با حضور استاندار محترم، در هفته نکوداشت پدافند غیرعامل فعال کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "پدافند رسانه ای ابزاری برای مقابله تهدیدات مردم محور دشمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدافند رسانه ای ابزاری برای مقابله تهدیدات مردم محور دشمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید