وال استریت ژورنال: تیم بایدن فشار بر دولت ترامپ را افزایش داده است

به گزارش وبلاگ داریوش، روزنامه وال استریت ژورنال سه شنبه شب نوشت: تیم بایدن فشار خود بر دولت ترامپ را افزایش داده تا دولت وی مانع انتقال منابع نشود.

وال استریت ژورنال: تیم بایدن فشار بر دولت ترامپ را افزایش داده است

به گزارش ایرنا، طبق قوانین آمریکا تیم رییس جمهوری منتخب ایالت متحده تنها با اجازه دونالد ترامپ دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده را دارد.

وال استریت ژورنال در این باره اضافه نمود، اختلاف نظر بایدن و ترامپ درباره نتایج انتخابات 2020 برنامه آماده سازی رئیس جمهوری منتخب برای ورود به کاخ سفید را پیچیده نموده است.

پس از چند روز اعلام پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا توسط رسانه هایی مانند آسوشیتدپرس و سی ان ان، دولت ترامپ نتایج این انتخابات را نپذیرفته و تا کنون از ارائه انتقال منابع حساس به تیم بایدن خودداری نموده است.

با امتناع دولت ترامپ برای همکاری با رییس جمهوری منتخب آمریکا، مشاوران بایدن از بخش خدمات عمومی دولت آمریکا که به آژانس های دولت معروف هستند، خواسته اند تا آنان بایدن را به عنوان پیروز نتایج انتخابات به رسمیت بشناسند.

طبق سخنان مشاوران بایدن، کوشش های ترامپ برای لغو نتایج این دور از انتخابات شانس بسیار کمی دارد.

براساس گفته مقامات تیم انتقال بایدن، اگر بخش خدمات عمومی دولت آمریکا بایدن را به عنوان رییس جمهوری منتخب ایالت متحده به رسمیت نشناسند آنان از مجاری حقوقی و قانونی وارد عمل می شوند.

روزنامه واشنگتن پست نیز روز سه شنبه نوشت: دولت ترامپ به سازمان های فدرال دستور داده با تیم انتقالی بایدن هیچ گونه همکاری نداشته باشند.

جو بایدن شنبه شب با کسب 290 رای الکترال در برابر تنها 214 رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

بایدن شنبه شب در اولین توئیت پس از اعلام پیروزی اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رئیس جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

منبع: عصر ایران

به "وال استریت ژورنال: تیم بایدن فشار بر دولت ترامپ را افزایش داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وال استریت ژورنال: تیم بایدن فشار بر دولت ترامپ را افزایش داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید