هوش مصنوعی ابتلا به کرونا را آنالیز می نماید

به گزارش وبلاگ داریوش، محققان انگلیسی به تازگی یک تست تشخیص کرونا با یاری هوش مصنوعی توسعه داده اند که قادر است در عرض یک ساعت ابتلای فرد به ویروس کرونا را شناسایی کند.

هوش مصنوعی ابتلا به کرونا را آنالیز می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ داریوش به نقل از اکسپرس انداستار، محققان انگلیسی به تازگی یک تست تشخیص کرونا با یاری هوش مصنوعی توسعه داده اند که قادر است در عرض یک ساعت ابتلای فرد به ویروس کرونا را شناسایی کند.

ابزاری که در دانشگاه آکسفورد تهیه شده Cruial AI نام گرفته و می تواند براساس اطلاعاتی که به طور روتین جمع آوری شده و داده های اولیه، ابتلا به بیماری را تشخیص دهد.

توسعه دهندگان Cruial AI می گویند، این ابزار می تواند افرادی را که به منظور تست ابتلا به کرونا وارد بیمارستان می شوند، به سرعت غربالگری کند و نتیجه آن را در عرض یک ساعت در اختیار پزشکان بگذارد.

ابزار هوش مصنوعی Curial توسط تیمی در دانشگاه آکسفورد تهیه شده است و داده هایی را که معمولاً در نخستین ساعت از ورود به بخش اورژانس مانند آزمایش خون و علائم حیاتی از بیماران جمع آوری شده را ارزیابی می نماید تا احتمال آزمایش مثبت بیمار را معین کند.

آزمایش ویروس کرونا در حال حاضر شامل تجزیه و تحلیل مولکولی سواب بینی و گلو است که ارائه نتیجه آن بین 12 تا 48 ساعت زمان می برد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هوش مصنوعی ابتلا به کرونا را آنالیز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی ابتلا به کرونا را آنالیز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید