مرکبات مازندران در راه 3 کشور

به گزارش وبلاگ داریوش، مقدمات صادرات مرکبات مازندران به روسیه، چین و هند فراهم شد.

مرکبات مازندران در راه 3 کشور

کهنسال مدیرکل دفتر هماهنگی امور مالی استانداری مازندران در دومین جلسه کارگروه مالی صادرات مرکبات مازندران به کشور چین، گفت: با پیگیری معاون دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه، مقدمات صادرات مرکبات مازندران به روسیه، چین و هند فراهم شد.

او اضافه نمود: توسعه صادرات کیوی هم با جدیت پیگیری می گردد و در پی این هستیم محصولات مازاد فراوریی در بخش کشاورزی استان به سایر کشور ها صادر گردد و هم افزایش عایدی مالی و هم افزایش اشتغال و فراوری صادرات محور را ببینیم.

حسن عنایتی کلیجی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران هم گفت: باید تمرکز بر روی صادرات محصولات کشاورزی مطلوب به بازار چین داشته باشیم چراکه بازار چین بسیار متنوع است و می بایست مطابق شرایط و ضوابط این کشور فراوری کنیم.

او با بیان اینکه بدون فراوریکننده نمی توانیم کاری را انجام دهیم و به عنوان سیاستگذار و پشتیبانی کننده فراوری در کنار فراوریکنندگان قرار داریم، اضافه نمود: باید هزینه فراوری را کاهش دهیم و فراوری با کیفیت ارایه دهیم.

عنایتی گفت: اگر در پی این هستیم در بازار های جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم باید محصول قابل رقابت با جهان فراوری کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه نمود: رفتار تجاری جهان و نیازمندی آن ها متفاوت شده است و کالا هایی می خواهند که دارای استاندارد های خاص همان کشور باشد.

وبلاگ داریوش مازندران ساری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مرکبات مازندران در راه 3 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکبات مازندران در راه 3 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید