فناوران در روزهای تحریم کشور را از بحران دارویی نجات دادند

به گزارش وبلاگ داریوش به نقل از معاونت علمی و فناوری، دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری درباره توان فراوری داروهای مورد احتیاج کشور توسط متخصصان، گفت: دارویی نیست که در مدت یک سال در کشور فراوری نشود. این موضوع با ساخت داروی کرونا به اثبات رسیده است.

فناوران در روزهای تحریم کشور را از بحران دارویی نجات دادند

وی اضافه نمود: فناوران کشور در حوزه ساخت و فراوری انواع داروهای زیستی توانمندی بالایی دارند و این توان بالا در روزهای تحریم که واردات دارو به کشور ممنوع بود، ایران را از بروز بحران های دارویی و درمانی نجات داد.

به گفته قانعی، دارو و تجهیزات مورد احتیاج درمان کرونا را هم با وجود همه تحریم های جهانی توسط متخصصان و فناوران داخلی تأمین کردیم و در این زمینه هیچ وابستگی به دیگر کشورها نداشتیم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه تاکید نمود: حاشیه سود صنعت دارو بسیار بالا است؛ اما هنوز نتوانسته ایم این موضوع را برای سرمایه گذاران به خوبی جا بیندازیم. البته در چند سال اخیر که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی به حوزه حمایت از فراوریات این حوزه ورود نموده اند، شرایط سرمایه گذاری در این صنعت بهتر شده است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه گفت: پیچیدگی و دانش فنی بالا در بخش دارو باعث شده که سرمایه گذاران در جهان کمتر به این حوزه توجه نمایند.

وی همچنین بیان نمود: صنعت دارو یکی از حوزه هایی است که در شرایط بروز بحران های جهانی کمترین خسارت ها را تجربه نموده است. این حوزه یکی از صنایع راهبردی کشورها است و توسعه آن را یکی از اولویت های خود تلقی نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فناوران در روزهای تحریم کشور را از بحران دارویی نجات دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوران در روزهای تحریم کشور را از بحران دارویی نجات دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید