شورای امنیت ملی افغانستان: برخی زندانیان آزاد شده طالبان به میدان جنگ بازگشته اند

به گزارش وبلاگ داریوش، سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان گفت که شماری از زندانیان آزاد شده طالبان به میدان های جنگ بازگشته اند.

شورای امنیت ملی افغانستان: برخی زندانیان آزاد شده طالبان به میدان جنگ بازگشته اند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ داریوش، جاوید فیصل سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان از بازگشت شماری از زندانیان آزاد شده طالبان از زندان های دولتی به میدان های جنگ خبر داد.

وی در بیانیه ای نوشت که زندانیان طالبان متعهد شده اند پس از آزادی هرگز به میدان جنگ بازنگردند اما متاسفانه برخی از زندانیان آزاد شده این گروه این تعهد را نقض کرده اند.

سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان از دفتر سیاسی طالبان در قطر خواست تا بازگشت زندانیان آزاد شده به میدان جنگ را متوقف کرده، به خشونت ها انتها داده و هرچه زودتر مذاکرات بین الافغانی را آغاز کند.

اواسط تیرماه نیز فضل هادی مسلم یار رئیس مجلس سنای افغانستان از کشته شدن شماری از اعضای طالبان در درگیری با نیروهای امنیتی خبر داد که اخیراً در فرایند تبادل زندانیان آزاد شده بودند.

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع افغانستان نیز روز گذشته گفت که گزارش هایی را مبنی بر بازگشت شماری از زندانیان آزاد شده طالبان به میدان های جنگ دریافت کرده اما تاکید کرد که فرایند آزادی زندانیان طالبان ادامه خواهد یافت و دلیل آن را نیز حسن نیت دولت برای آغاز مذاکرات بین الافغانی خواند.

طالبان اما تاکید می کند که این گروه نسبت به تعهداتش برای عدم بازگشت اعضای آزاد شده اش به میدان جنگ متعهد است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شورای امنیت ملی افغانستان: برخی زندانیان آزاد شده طالبان به میدان جنگ بازگشته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت ملی افغانستان: برخی زندانیان آزاد شده طالبان به میدان جنگ بازگشته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید