خودتان بنزین نزنید و پول زور هم ندهید!

به گزارش وبلاگ داریوش، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور در جایگاه های سوخت دستورالعمل جدیدی صادر شده که براساس آن فرایند سوختگیری باید توسط اپراتورها انجام شود، اما هیچ کدام از اپراتورها اجازه دریافت پول بیشتر از مبلغ سوخت را از مشتریان ندارند.

خودتان بنزین نزنید و پول زور هم ندهید!

به گزارش وبلاگ داریوش به نقل از ایسنا، شهرام رضایی، با بیان اینکه موضع وزارت نفت در این باره این است که هیچ کدام از اپراتورها اجازه اخذ مبلغ اضافه از مالکان خودرو را بابت زدن بنزین ندارند، شرح داد: باتوجه به اینکه تعداد اپراتورها نسبت به متقاضیان سوخت کمتر است از اپراتورها درخواست کرده ایم که در این شرایط با رعایت مسائل بهداشتی اقدام به سوخت گیری برای شهروندان کنند.

وی با بیان اینکه اگر فردی بخواهد به این افراد پولی تحت عنوان انعام بدهد ارتباطی به ما ندارد و این موضوع کاملا به نظر افراد بستگی دارد و ما این مساله را تاید نمی کنیم، گفت: تاکید ما این است که اپراتورها حتی برای سوخت گیری نیز مبلغی دریافت نکنند و اگر اپراتوری به زور درخواست مبلغی را داشته باشد افراد می توانند این مساله را به شماره 09627 گزارش دهند.

وی شرح داد: تعرفه بنزین ثابت است و هیچ جایگاهی نباید مبلغ اضافه تری از افراد اخذ کند و در صورت بروز این اتفاق با آن جایگاه و اپراتور برخورد خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، طبق اطلاعیه روز گذشته شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی پیرو اطلاعیه های وزارت بهداشت درخصوص همکاری در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به کلیه جایگاهداران توزیع فرآورده مایع و سی ان جی اعلام شود تا فرآیند سوختگیری و پرداخت در تمامی جایگاه های عرضه سوخت توسط اپراتور جایگاه انجام یا دستکش یکبار مصرف جهت استفاده عموم مردم در دسترس افراد قرار گرفته و فرایند سوختگیری و پرداخت بدون دستکش یکبار مصرف انجام نشود.

همچنین در این اطلاعیه آمده است که نازل ها و صفحه رمز کارت سوخت دیسپنسرها و همچنین اماکن عمومی جایگاه (سرویس بهداشتی و...) مستمراً با مواد مناسب ضدعفونی و پایش بهداشتی شود.

در انتهای این اطلاعیه گفته شده که این طرح تا اطلاع ثانوی در تمامی جایگاه های کشور لازم الاجرا است.

منبع: همشهری آنلاین

به "خودتان بنزین نزنید و پول زور هم ندهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودتان بنزین نزنید و پول زور هم ندهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید