خبرنگاران مردم ایلام هزار واحد خون نذر اهدا کردند

به گزارش وبلاگ داریوش، ایلام - خبرنگاران - مدیرکل انتقال خون ایلام گفت: یک هزار و 724 واحد خون و فرآورده خونی در قالب طرح نذر خون از اهداکنندگان این استان گرفته شد.

خبرنگاران مردم ایلام هزار واحد خون نذر اهدا کردند

دکتر مهدی اکبری دهبالایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنکار وبلاگ داریوش گفت: در بازه زمانی چهل روزه تاسوعا تا اربعین حسینی تعداد یک هزار و 951 نفر برای اهدای خون به انتقال خون مراجعه کردند.

وی اضافه نمود: از این تعداد مراجعه کننده تعداد 908 نفر اهداکننده مستمر و باسابقه بودند و 94 نفر از مراجعان را نیز زنان تشکیل دادند.

اکبری دهبالایی در خصوص شرایط بهداشت محیط انتقال خون استان یادآور شد: همواره و به صورت مستمر تمامی محیط و تجهیزات انتقال خون ضدعفونی و استریل می شود.

وی تاکید کرد: اما اکنون و به علت شیوع کرونا و باتوجه به حساسیت موضوع و اینکه انتقال خون استان محل تردد افراد مختلف است، هر 2 ساعت یکبار محیط و تجهیزات استریل و ضدعفونی و از وسایل یکبارمصرف برای خونگیری استفاده می شود.

وی در خصوص شرایط ذخایر خونی استان هم اضافه نمود: میزان ذخایر خونی استان در شرایط مطلوبی است که البته با توجه به اینکه طور دائم مصرف می شوند و مدت زمان عمر مفید آنها نیز اندک است بنابرین نیاز به دریافت آن ها از سوی عموم مردم همیشگی و مداوم است.

10 هزار نفر از مردم استان ایلام اهداکننده مستمر و با سابقه خون هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مردم ایلام هزار واحد خون نذر اهدا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مردم ایلام هزار واحد خون نذر اهدا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید