خبرنگاران انصارالله یمن کنترل مرکز استان راهبردی الجوف را در دست گرفت

به گزارش وبلاگ داریوش، تهران - خبرنگاران - نیروهای مردمی انصارالله یمن در ادامه پیشروی های خود با عقب راندن نیروهای تحت حمایت عربستان سعودی کنترل شهر الحزم مرکز استان راهبردی الجوف را به دست گرفتند.

خبرنگاران انصارالله یمن کنترل مرکز استان راهبردی الجوف را در دست گرفت

پایگاه اطلاع رسانی العربی الجدید عصر یکشنبه به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد: نیروهای وابسته به عربستان سعودی پس از تسلط نیروهای انصارالله بر منطقه الغیل توان مقابله با آنها را نداشتند و مجبور به عقب نشینی شدند.

وی با اشاره به اینکه پیشروی نیروهای انصار الله یمن به اینجا ختم نشد و آنها در ادامه توانستند به شهر الحزم مرکز استان استراتژیک الجوف وارد شوند، اضافه کرد: انصارالله شکست جدیدی را به ائتلاف به رهبری عربستان سعودی وارد کرد و نیروهای ائتلاف در محافظت از یکی از مهمترین شهرهای استراتژیک خود شکست خوردند.

این منبع با اشاره به اینکه نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به سمت شرق استان الجوف گریختند، اضافه کرد: نیروهای ائتلاف هم اکنون در منطقه کویری الجار در حدود 7 کیلومتری مرکز استان الجوف مستقر شده اند.

این دومین عقب نشینی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان در یک ماه گذشته است. ارتش و کمیته های مردمی یمن در اواخر ژانویه پیروز شده بودند کنترل تمام منطقه نهم در شرق صنعا را به دست گیرند.

العربی الجدید اضافه کرد: عربستان سعودی به رغم انجام دهها حمله هوایی و ارسال تعدادی گردان به محور البقع و کتاف در صعده نتوانست از مرکز استان الجوف محافظت کند.

مسئولان و مقامات ارتش و کمیته های مردمی یمن هنوز به طور رسمی کنترل پایتخت استان الجوف را اعلام ننموده اند ، اما یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در توییتی که بر روی پایگاه المسیره یمن قرار داده شده است بیان کرد که نیروهای مسلح یمن طی چند ساعت آینده بیانیه مهمی صادر خواهد نمود.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در یک ماه گذشته طی عملیاتی با عنوان البنیان المرصوص توانستند بخش های مهمی از جبهه نهم و چند شهر دیگر یمن در استان های مارب و الجوف را از دست نیروهای وابسته به منصور هادی و وابستگان عربستان آزاد نمایند.

بسیاری از فرماندهان محلی و وابستگان سعودی در روزهای گذشته از سقوط مراکز استان های الجوف و مآرب به شدت ابراز نگرانی نموده بودند که منجر به برکناری النخعی از مقام عالی نظامی وی شد.

تحلیلگران نظامی بر این باورند که در صورت سقوط استان های مارب و الجوف به دست ارتش و کمیته های مردمی یمن، آنها کنترل مهمترین قسمت هایی که اکنون در اختیار نیروهای منصور هادی است را به دست خواهند گرفت.

استان مارب منبع اصلی نفت و گاز یمن است و از لحاظ مالی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. از سوی دیگر استان الجوف به دلیل اینکه بیشترین خط مرزی را با عربستان دارد از استان های مهم شمال یمن محسوب می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران انصارالله یمن کنترل مرکز استان راهبردی الجوف را در دست گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انصارالله یمن کنترل مرکز استان راهبردی الجوف را در دست گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید