تعطیلی 50 موسسه خیریه متخلف

به گزارش وبلاگ داریوش، فائقی گفت: 50 موسسه خیریه غیرفعال و متخلف در سطح استان تهران در دو سال اخیر پلمب شده اند.

تعطیلی 50 موسسه خیریه متخلف

نورالدین فائقی اظهار کرد: در حال حاضر هشتصد موسسه غیر دولتی در سطح استان تهران مجوز فعالیت دارند،حدود چهارصد موسسه از این تعداد به صورت خیریه و غیرانتفاعی فعالیت می نمایند.

فائقی اعلام کرد: موسسات خیریه اجازه جلب و جذب هدایا و مشارکت های مردمی در انظار عمومی را ندارند و فقط در مواقعی، چون عید قربان و عید فطر با دریافت مجوز می توانند هدایای مردمی را در معابر عمومی دریافت و در موارد خاصی که قانون تعریف نموده، مصرف و هزینه نمایند.

وی گفت: موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی به دو شکل ممکن فعالیت های سازمان را به عهده دارند، در مدل اول این موسسات افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی که شامل معلولین و افراد ناتوان هستند را در مراکز ویژه و تحت نظارت بهزیستی با تدابیری خاص و با دریافت شهریه نگهداری می نمایند.

معاون هماهنگی امور موسسات خیریه، مشارکت های مردمی و اشتغال اداره کل بهزیستی استان تهران اضافه نمود: در نوع دوم، بهزیستی به نمایندگی از دولت به این افراد، یارانه نگهداری افراد دارای معلولیت را پرداخت می نماید تا بتوانند افرادی که تمکن اقتصادی لازم را ندارند نیز از مواهب این مراکز و موسسات بهره مند سازد.

وی اعلام کرد: 50 موسسه خیریه غیرفعال و متخلف در سطح استان تهران در دو سال اخیر پلمب شده اند.

معاون هماهنگی امور موسسات خیریه، مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران یادآوری کرد: در پنج ماه اخیر، 10 موسسه خیریه از این سازمان مجوز فعالیت دریافت نموده اند. در استان تهران همانند دیگر استان ها تمام توان خود را برای حمایت از اقشار مختلفی که تحت حمایت دارد به کار بسته و از این رو از خدمات و حمایت های افراد نیکوکار، گروه های جهادی و مردمی و موسسات خیریه دریغ نمی نماید.

وبلاگ داریوش اجتماعی رفاه و تعاون

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تعطیلی 50 موسسه خیریه متخلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی 50 موسسه خیریه متخلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید