مسائل تازه برای متقاضیان طرح جهش مسکن

به گزارش وبلاگ داریوش، با این که 10 روز تا انتها زمان ثبت نام طرح جهش مسکن به جای مانده، اما دو وعده مدیران وزارت راه و شهرسازی برای تسریع در امر خانه دار کردن مستاجران اجرایی نشده است. هنوز امکان ثبت نام خودمالکان فراهم نشده و از سوی دیگر متقاضیان 400 شهر نمی توانند درخواست خود را ثبت نمایند.

مسائل تازه برای متقاضیان طرح جهش مسکن

یکی از روش های ساخت در طرح جهش مسکن، ساخت به وسیله روش خود مالکی است. در این روش صاحبان املاک موجود در بافت فرسوده و اراضی بایر می توانند با سهیم کردن افرادی که فاقد مسکنی که تا به امروز از تسهیلات دولتی نظیر وام، زمین و مسکن استفاده ننموده اند، از تسهیلات طرح مسکن استفاده نمایند.

به نقل از فارس، در این روش سازنده یک واحد مسکونی از ملک ساخته شده را برای خود برمی دارد و تسهیلات را به متقاضی واجد شرایط یعنی مصرف نماینده نهایی انتقال می دهد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، از اواخر آذر ماه خود مالکان می توانند در قسمت ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن در بخش خودمالکان اقدام به ثبت نام نموده و بدون احتیاج به داشتن شرایط خاصی، از این تسهیلات استفاده نمایند.

اما با گذشت پنج روز از دی ماه همچنان این امکان در سامانه ثمن فراهم نشده است. این در حالی است که به عقیده کارشناسان بسیاری از واحدهای مسکن خود مالک در کوتاه ترین زمان ممکن ساخته می گردد و به دست متقاضیان نهایی می رسد.

یکی از دیگر از مسائل طرح جهش مسکن در مورد شهرهایی است که نام آنها در فهرست شهرهای واجد شرایط قرار ندارد.

محمود محمودزاده پیرامون همراهی استانداران برای تامین زمین نهضت ملی مسکن گفته است: مقرر شد، ثبت نام متقاضیان مسکن در همه شهرهای کشور انجام گردد و سامانه ثبت نام نهضت ملی مسکن برای کل کشور باز می گردد.

برخلاف اظهارات معاون وزیر، هم اکنون امکان ثبت نام در 400 شهر برای مردم مهیا نشده و بخش عمده ای شهرهای مجاز نیز فاصله طولانی با شهر محل زندگی مردم دارد.

برای مثال متقاضیان نهضت ملی مسکن در محلات باید در فاصله 150 کیلومتری برای شهر نو امیرکبیر برای دریافت مسکن ثبت نام نمایند یا متقاضیان بهبهانی تنها برای دریافت مسکن در فاصله 200 کیلومتری در شهر نو رامین امکان ثبت نام دارند.

از یک سو متقاضیان طرح جهش مسکن 10 روز زمان دارند که درخواست خود را ثبت نمایند و از سوی دیگر حدود 15 روز از وعده محمود محمودزاده می گذرد، همچنان شهرهای نو برای دسترسی مردم به ثبت نام مهیا نشده است.

منبع: بلاگ دیوار

به "مسائل تازه برای متقاضیان طرح جهش مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل تازه برای متقاضیان طرح جهش مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید