شهرهای توریستی کمتر شناخته شده: مقصدهای نو گردشگری

به گزارش وبلاگ داریوش، طی سال های اخیر و با توجه به رشد روز افزون گردشگران در سراسر جهان، شهرهای توریستی جهان دچار مسائلی شده اند. در حالی که ورود هرچه بیشتر گردشگران به شهرها یاری فراوانی به اقتصاد آنها می نماید، اما در کنار آن معضلاتی مانند شلوغی مراکز دیدنی را نیز به همراه داشته است. این مسائل حتی باعث شده تا خود گردشگران نیز از بازدید بسیاری از مقصدهای توریستی مشهور صرف نظر نمایند. این اتفاقات باعث بروز پدیده ای تازه به نام گردشگری دوم یا بازدید از شهرهای توریستی کمتر شناخته شده، شده است.

شهرهای توریستی کمتر شناخته شده: مقصدهای نو گردشگری

با توجه به تعداد زیاد گردشگرانی که به شهرهای محبوبی مانند پاریس، آمستردام و یا ونیز سفر می نمایند، این شهرها بیش از گذشته روزهای شلوغ را تجربه می نمایند. این شلوغی گاهی به حدی است که بسیاری از گردشگران اذعان دارند هیچ لذتی از اقامت خود نبرده اند. در این مطلب از مجله گردشگری وبلاگ داریوش ، به معرفی مفهوم شهرهای دوم می پردازیم، شهرهای جهانگردی کمتر شناخته شده ای که به علت تعداد کمتر گردشگران، رفته رفته به مقصدهای محبوبی برای گردشگران تبدیل شده اند.

با ما در مجله گردشگری وبلاگ داریوش همراه باشید.

جهت رزرو آنلاین بلیط هواپیما بر روی لینک کلیک کنید.

شهرهای دوم، سبک تازه سفر در دنیا

همانطور که پیشتر گفته شد، شلوغ بودن بیش از حد مقصدهای جهانگردی معروف در دنیا به علت حضور گردشگران بیشمار، باعث آزردگی خاطر بسیاری از جهانگرد ها شده است. از طرف دیگر، با توجه به افزایش تقاضا برای خدمات مختلف از جمله بلیت های هواپیما و قطار، هتل ها و هزینه های روزمره، قیمت های آنها نیز افزایش یافته و باعث افزایش هزینه سفر به این شهرها شده است.

سبک تازه سفر در میان گردشگران دنیا، سفر به شهرهای جهانگردی کمتر شناخته شده است. بسیاری از این شهرها مجذوب کنندهیتی بیشتر از مقصدهای مشهورتر دارند ولی به دلایل مختلف، بازدید نماینده های کمتری داشته اند. حضور در نزدیکی مقصدهای مشهور گردشگری دنیا و یا نبود تبلیغات کافی می توانند از جمله دلایل کم طرفدارتر بودن این شهرها هستند.

موج تازه سفرهای گردشگری اما، این جاذبه های مجذوب کننده و در عین حال ناشناخته را هدف قرار داده است. این شهرها اغلب شلوغی کمتری نسبت به شهرهای معروف تر دارند. سفر به آنها هزینه کمتری را برای مسافران به همراه خواهد داشت و از سوی دیگر حس متفاوتی از سفر را به ارمغان خواهد آورد.

شهرهای جهانگردی کمتر شناخته شده ای که نباید تماشا آنها را از دست داد.

در این بخش از این مطلب از مجله گردشگری وبلاگ داریوش ، تعدادی از شهرهای جهانگردی کمتر شناخته شده را معرفی خواهیم کرد. می توانید با مطالعه مطالبی که پیش از این درباره این مقصدها نوشته شده، از جزئیات بیشتر آنها با خبر شوید و یکی از آنها را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب کنید. به این ترتیب تجربه ای متفاوت و لذت بخش را خواهید داشت و به یکی از گردشگران سبک تازه گردشگری تبدیل خواهید شد.

به جای بروژ، به خنت بروید.

شهر بروژ بلژیک اخیرا به یکی از محبوبترین مقصدهای جهانگردی اروپایی تبدیل شده است. در حالیکه این شهر مدتی پیش خود یکی از مقصدهای دوم محسوب می شد، طی سال های اخیر تعدادی چشمگیر از گردشگران را به خود جلب نموده است. در سال 2019 تعداد بازتماشامایندگان بروژ به بیش از 10 میلیون نفر رسیده، که با توجه به ابعاد شهر، شرایط نه چندان دلپذیری را به وجود آورده است.

شهر زیبای خنت که فاصله چندانی نیز با بروژ ندارد اما می تواند گزینه مجذوب کننده دیگری باشد. این شهر سرسبز و تاریخی طی سالهای اخیر جزو نامزدهای دریافت جایزه مرکز سبز اروپا بوده است.

لیسبون نه، پورتو را ببینید.

در حالی که مرکز پرتغال، جاذبه ای همیشگی است، اما پیشنهاد وبلاگ داریوش به شما سفر به یکی از مجذوب کنندهترین شهرهای جهانگردی کمتر شناخته شده در دنیا است.

بندر پورتو با بناهای تماشای و بافت رنگارنگش، همراه با غروب های بی نظیرش، می تواند مقصدی به مراتب مجذوب کننده تر از هر شهر اروپایی دیگری باشد.

به جای بارسلونا، به سویل سفر کنید.

در حالی که بارسلونا، بدون شک محبوبترین شهر جهانگردی شبه جزیره ایبریا و یکی از پرطرفدارترین مقصدهای جهانگردی دنیا است، پیشنهاد ما جایگزین کردن آن با شهر مجذوب کننده سویل است. با توحه به میلیون ها گردشگری که سالانه به بارسلونا سفر می نمایند، این شهر خصوصا در فصل های پرمسافر خود، تبدیل به یک مقصد شلوغ می گردد که به سختی می توان آن را تحمل کرد.

شهر تاریخی و تماشای سویل که در نزدیکی بارسلونا قرار گرفته است، علاوه بر داشتن جاذبه های تماشای بی نظیر مانند قصر الکازار و آرامگاه کریستف کلمب، دارای مجذوب کنندهیت های پرشمار طبیعی نیز می باشد.

از سوی دیگر، این شهر با فاصله کمی که تا دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس دارد، می تواند مقصدی مجذوب کننده برای علاقمندان به سواحل تماشای اروپایی باشد.

منبع: الی گشت

به "شهرهای توریستی کمتر شناخته شده: مقصدهای نو گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرهای توریستی کمتر شناخته شده: مقصدهای نو گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید