بهانه آوردن برای خوشبختی ممنوع!

به گزارش وبلاگ داریوش، انسان های ناامید و بهانه گیر همواره و در هر نقطه ای از دنیا وجود دارند و اگر آن ها، افراد خوشبخت و آرامی را می بینند باید به این نکته توجه نمایند که این افراد، خودشان خواسته اند خوشبخت باشند و اقبال و سرنوشت، صرفا واژه و بهانه های انسان های بهانه گیر، ناامید و بی مسئولیت است.

بهانه آوردن برای خوشبختی ممنوع!

به گزارش وبلاگ داریوش به نقل از باشگاه وبلاگ داریوش ، گاهی باید ایراد های خود را پذیرفت و تمام کوشش خود را برای رفع کردن آن ها انجام داد و در اعلام کردن ایراد خود و فرد مقابل اغراق نکرد.

برای خوشبخت بودن، گاهی باید واقع بین بود و به جای بد و بیراه گفتن به زمین و زمان و مقایسه های نادرست، به خوبی صحبت کرد، تغییر کرد و بهتر شد.

به طور کلی، شرایط، معلول افکار و رفتار انسان هاست و اگرچه زندگی، صحنه جنگ نیست، اما به طور مطلق شهر آرزو ها هم نیست و باید برای دست یافتن به آرزو ها کوشش کرد.

انسان برای پیروز و خوشبخت شدن باید منطقی باشد و واقعیت ها را بپذیرد و به هیچ عنوان فریب ظاهر زندگی دیگران را نخورد٬ چرا که هر یک از ما انسان ها، صرفا لبخند و داشته های دیگران را می بینیم و نه تاوان های سنگینی که در قبال آن پرداخته اند.

راحیل شمسایی روانشناس در گفت و گو با وبلاگ داریوش، در رابطه با احساس خوشبختی انسان ها اظهار کرد: انسان ها خوشبخت متولد نمی شوند و این خودشان هستند که خوشبختی را می سازند و برای این منظور هم تا تغییر مثبت ننمایند، نمی توانند هیچ نوع تغییری را به وجود آورند و باید در مرحله اول، آرامش را در درون خود جستجو نمایند نه بیرون.

وی اعلام کرد: گاهی انسان های متأهل پیش خود فکر می نمایند که شاید اگر مجرد بودند، حال بهتری داشتند یا اگر شریک زندگیشان فرد دیگری بود، خوشبخت تر بودند که در این خصوص تأکید می کنم زندگی مشترک برای هیچ فردی ایده آل نیست.

شمسایی توضیح داد: هر فردی در زندگی خود، آرزو هایی دارد که محقق نمی شوند٬ چرا که هیچ زندگی مجردی و متأهلی، رویایی و بدون مشکل نیست.

این روانشناس گفت: اینکه افراد حال خوب یا بدی داشته و خوشبخت باشند یا نباشند، هیچ گونه ارتباطی به اقبال، سرنوشت و شرایط آن ها ندارد٬ به همین دلیل اگر افراد در شرایط فعلی خود، احساس بازندگی دارند، هر جای دیگری هم که بروند بازنده خواهند بود.

وی تأکید کرد: انسان های خوشبخت، برای خوشبختی و حال خوب خود می جنگند و تاوان این جنگیدن را نیز می دهند و هر جای جهان هم زندگی نمایند٬ خوشبخت هستند.

منبع: جام جم آنلاین

به "بهانه آوردن برای خوشبختی ممنوع!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهانه آوردن برای خوشبختی ممنوع!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید