12 خصلتی که در سفر گردشگران را همراهی می نماید

به گزارش وبلاگ داریوش، در این مقاله سعی داریم جهانگردان واقعی را به شما بشناسانیم هر سفر که شما در زندگیتان انجام دهید در واقع توانسته اید تجربه ای کسب کنید و ترفندهای مسافرت رفتن را یاد بگیرید، همانطور که می دانید در هر سفری امکان به وجود آمدن مسائل متفاوت و دور از انتظاری می باشد و دسته پنجه نرم کردن با مسائلی از این قسم شما را برای آینده اماده تر می نماید، در بعضی گزارشات گفته شده است که انسان هایی که بیشتر به جهانگرد مشغولند در زندگی شخصیشان پیروز تر می باشند و ما در این جا یادگیری ترفندهای جالب برای مسافرت را به شما اثبات می کنیم. پس در ادامه با ما در مجله جهانگردی خبرنگاران همراه باشید برای اینکه چگونه راحت سفر کنیم؟

12 خصلتی که در سفر گردشگران را همراهی می نماید

1) مدیریت ترس

اصولا گردشگران نمی گویند که خواهند به سفر رفت بلکه به آن عمل می نمایند، در هر سفر و گردشی امکان وجود راه بدون بازگشتی در پیش رو می باشد برای مثال در نظر بگیرید با اکیپی در حال گذر از کوهستان هستید و در راه پل چوبی نازکی بر روی رودی خروشان پیش رویتان هست و کل اکیپ از روی آن رد شده اند در اینجا شما باید ادامه رو راه آن ها باشید زیرا این تنها راه است و راه برگشتی هم نیست ماندن در آنجا هم کاملا خطرناک می باشد، پس شما هم باید مانند بقیه افراد اکیپ ترستان را زیر پایتان بگذارید و از پل عبور کنید در این مرحله است که شما لذت مدیریت ترستان را می برید و در زندگیتان ریسک پذیری در همه زمینه ها و حتی تجارت را یاد می گیرید.

2) خارج شدن از حاشیه امنتان

هر شخصی در زندگی برای دستیابی به موفقیت باید پا را کمی از حاشیه امنش فراتر بگذارد در واقع حاشیه امن یا comfort zone شرایطی است که شخص در آن حسی امن و راحت دارد، گردشگران هم در هر سفری امکان دارد که سر از مکان و جایی در بیاورند که تا قبل از آن نه نامش را شنیده و نه تصور حضور در آن مکان را داشته اند. در این شرایط با تکیه بر دانسته هایشان و اعتماد به نفس خود می توانند با موانع پیش رویشان به آرامی مقابله نمایند و مدیریت را در دست خود داشته باشند.

3) استقبال از تغییرات

از شروع خلقت تا کنون بشر در دنیایی پر از تغییر پا گذاشته است پس باید با آغوش باز این تغییرات را بپذیرد، مانند شب و روز و تغییر فصل ها که مدام این قانون را در فکر ما تداعی می نماید و این باعث شکوفا شدن خلاقیت ها و ایجاد تغییرات در خودمان و دنیای اطرافمان می باشد و گردشگران در سفر با آغوش باز تغییرات را می پذیرند و اینکه چگونه راحت سفر کنیم را می آموزند.

4) کنترل احساسات

در هر سفری امکان دارد مواردی پیش بیاید که باب طبع شما نباشد واعصاب شما را بهم بریزد؛ برای مثال تاخیر در پرواز مناسب نبودن جا در پرواز و یا یک همسفر وراج در سفر که هر لحظه چرت شما را پاره می نماید، در هر سفری از این دست موارد زیاد است و مسائلی از این دست ترفندهای مسافرت به گردشگران می آموزد که خشم خود را کنترل نمایند و این خود آگاهی شما را بیشتر می نماید.

5) اعتماد آسان

در طول یک سفر گردشگران از ابتدا با افرادی روبه رو می شوند که هیچ آشنایی با آن ها ندارند و یا حتی زبان هم را نمی فهمند ولی بر حس انسانیت با آنها با مهربانی ارتباط بر قرار می نمایند و این آنها را برای ایجاد روابط نو بین زندگی شخصی و تجارتشان آماده می نماید.

6) گوش دادن را بیاموزید

بهتر است در سفر کمتر حرف بزنیم و بیشتر گوش دهیم از آنجا که در سفر بیشتر از هر زمان دیگری می توانیم با مردمان مختلف دیدار کنیم پس بهتر است توانایی گوش دادنمان را تقویت کنیم که ارتباط مستقیمی با یادگیری دارد.

7) در لحظه زندگی کردن

در واقع سفر کردن یعنی در لحظه زندگی کردن دل به دریا زدن و جلو رفتن، این موضوع به گردشگران می آموزد برای هدف هایشان بجنگند و فقط روی آن تمرکز نمایند تا زندگی مورد علاقه شان را بسازند. در لحظه زندگی کردن را می توان یکی از ترفندهای جالب برای مسافرت دانست.

8) بودجه بندی و صرفه جویی در سفر

گردشگران سختی ها را به جون میخرند تا به هدفشان برسند و پول هایشان را برای رسیدن به هدفشان ذخیره می نمایند و به گونه ای سفر می نمایند که پول بیشتری برایشان بماند حتی اگر به قیمت خوابیدن در فروگاه و ترمینال باشد ولی همواره گردشگران قبل از سفر از خود می پرسند که چگونه راحت سفر کنیم؟

9) درک مردم نقاط مختلف دنیا

گردشگران به سبب سفر به نقاط مختلف دنیا با مردمی روبه رو می شوند که افکار و آداب و رسوم خاص به خود را دارند و گویی در دنیایی دیگر زندگی می نمایند پس باید به آن ها احترام گذاشت و کنجکاو تا بتوانند اطلاعات بیشتری در خصوص آن ها بدست بیاورند. احترام گذاشتن از دیگر ترفندهای مسافرت است که در این مورد گردشگران قدرت شبکه سازی را می آموزند.

10) خرید به موقع

این دسته از مردمان دنیا این مهارت را میاموزند که چگونه بدون اینکه فریب بخورند خرید نمایند این ترفندهای جالب برای مسافرت و مهارت رهبری کردن حوادث و افراد را به آنها می آموزد.

11) فرصت ها را بشناسید

قطعا میان گردشگری و ماجراجویی ارتباط مستقیم وجود دارد carpe dime یک اصلاح انگلیسیست که مفهومی برای بدست آوردن فرصت های نو، ترفندهای مسافرت و تجربه کردن آن ها دارد، افراد و گردشگران از این قسم فرصت های روبه رو را غنیمت شمرده و دنبال آن ها می روندو در نهایت این اقدام ویژگی خلاقانه اندیشیدن را در شما تقویت می نماید.

12) اطمینان

اصولا این مسافران به دلیل قدرت ریسک بالایی که دارند و البته دلی نترس در هر شرایطی خود را مطمئن نشان می دهند و این کار باعث می گردد از خود اطمینانی جعلی بروز دهند پس با قدم هایی استوارتر در مسیر قدم و یادگیری ترفندهای مسافرت بر می دارند.

منبع: همگردی

به "12 خصلتی که در سفر گردشگران را همراهی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 خصلتی که در سفر گردشگران را همراهی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید