واکنش روسیه به بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ایران

به گزارش وبلاگ داریوش، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی گفت که بازرسی بازرسان آژانس از سایت های ایرانی ارتباطی با برنامه های نظامی ندارد.

واکنش روسیه به بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ایران

به گزارش وبلاگ داریوش، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی روز چهارشنبه در پیامی توییتری نوشت: برای درک دقیقتر باید بدانید کل مسئله دسترسی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به دو سایت در ایران برای نمونه برداری های محیط زیستی هیچ گونه ارتباطی با بعد نظامی احتمالی برنامه هسته ای ندارد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته در بیانیه ای که به طرفین برجام ارسال نموده است مدعی شده که ایران اجازه دسترسی به دو سایت هسته ای را نداده و به سوالات پیشین آژانس درخصوص فعالیت هایش پاسخ نداده است.

در گزارش آژانس ذکر شده است که ایران اجازه دسترسی به دو مکان را به آژانس نداده و برای انجام گفت وگوهایی درخصوص شفاف سازی احتمال وجود مواد یا فعالیت های هسته ای اعلام نشده، اقدام ننموده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران می خواهد که فورا به همکاری با آژانس بپردازد و اجازه دسترسی به اماکن مورد نظر را صادر کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واکنش روسیه به بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید