هواشناسی، ورود سامانه بارشی جدید، پیش بینی بارش 5 روزه باران و تگرگ

به گزارش وبلاگ داریوش، سازمان هواشناسی با اعلام ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی شنبه آینده از بارش 5 روزه باران، تگرگ و وزش بادهای شدید موقتی در برخی مناطق خبر داد.

هواشناسی، ورود سامانه بارشی جدید، پیش بینی بارش 5 روزه باران و تگرگ

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ داریوش، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان های واقع در شمال غرب، دامنه های البرز مرکزی و شمال شرق افزایش ابر، وزش باد شدید موقتی و در برخی ساعات رگبار باران و رعدوبرق پیش بینی شده است.

امروز همچنین برای استان های تهران، البرز، قزوین و سمنان کاهش نسبی دما و در برخی ساعات وزش باد شدید پیش بینی می شود.

فردا در شمال شرق کشور بارش های پراکنده پیش بینی شده است. روز شنبه با ورود سامانه بارشی جدید به کشور در مناطق شمال غرب، برخی مناطق غرب، استان های واقع در دامنه های البرز غربی و مرکزی و زاگرس مرکزی رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی شده است.

یکشنبه هفته آینده این شرایط علاوه بر مناطق ذکر شده در روز شنبه برای دامنه های البرز شرقی و شال شرق پیش بینی می شود. دوشنبه آینده در شمال غرب کشور رگبار و رعدوبرق و وزش باد و در دامنه های البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و شمال شرق بارش های پراکنده پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده کاهش محسوس دما در استان های ساحلی دریای خزر روی می دهد، ضمن این که طی دو روز آینده نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هواشناسی، ورود سامانه بارشی جدید، پیش بینی بارش 5 روزه باران و تگرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی، ورود سامانه بارشی جدید، پیش بینی بارش 5 روزه باران و تگرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید