خبرنگاران افزایش 54 درصدی بارندگی در شیروان

به گزارش وبلاگ داریوش، بجنورد- خبرنگاران- رییس مرکز تحقیقات هواشناسی خراسان شمالی گفت: بارندگی های بهار سال جاری در شیروان نسبت به دوره آماری بلندمدت، 54 درصد افزایش داشته است.

خبرنگاران افزایش 54 درصدی بارندگی در شیروان

علیرضا گلرخ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ داریوش میزان بارندگی سه ماهه نخست سال شیروان در دوره آماری را 91.4 میلی متر عنوان و گفت: از ابتدای سال جاری تا خاتمه خردادماه 140.7 میلی متر باران در این شهرستان باریده است.

وی گفت: سال قبل، در همین مدت 154.8 میلی متر بارندگی در این شهرستان ثبت شده بود که این میزان در بهار سال جاری 9 درصد کاهش داشته است.

گلرخ اضافه نمود: همچنین میزان بارندگی این شهرستان از ابتدای سال آبی جاری (مهر 98) تا خاتمه خردادماه سال جاری 252.7 میلی متر بوده که سال قبل در همین مدت 307.3 میلی متر بوده است و این حکایت از کاهش 18 درصدی بارش در این بازه دارد اما این مقطع در دوره آماری بلندمدت نیز 216.9 میلی متر بارندگی ثبت شده که 17 درصد افزایش داشته است.

رییس مرکز تحقیقات هواشناسی خراسان شمالی گفت: همچنین از نظر دما، میانگین دمای این شهرستان از ابتدای سال جاری تا خاتمه خردادماه، 15.8 سلسیوس بوده که نسبت به میانگین دمایی مدت مشابه سال گذشته که 16 سلسیوس بوده، 0.2 درصد کاهش داشته است.

گلرخ اضافه نمود: همچنین میانگین دمای این شهرستان نسبت به دوره آماری بلندمدت که، 16.7 سلسیوس بوده 0.9 درصد کاهش داشته است.

شهرستان 157 هزار نفری شیروان در سال های اخیر دوران خشکسالی و کم آبی سختی را به خود دیده و حتی در مناطق مختلف به ویژه تعدادی از روستاها مردم برای تامین آب شرب با مشکل روبرو شده اند.

این شهرستان 105 هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد که 12 هزار بهره بردار از این بخش ارتزاق می نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران افزایش 54 درصدی بارندگی در شیروان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش 54 درصدی بارندگی در شیروان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید